Prologis wybudował budynek BTS we Wrocławiu

Prologis wybudował budynek BTS we Wrocławiu

Prologis wybudował dla wiodącego producenta i dystrybutora chemii budowlanej, obiekt magazynowo-biurowy DC10 typu BTS na terenie Prologis Park Wrocław V. Umowa obejmuje 12 800 metrów kwadratowych, z czego 800 metrów stanowi powierzchnia biurowa.

Nowo budowany obiekt BTS został w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta wynikających ze specyfiki składowania materiałów i chemii budowlanej. W magazynie zastosowano podwyższone standardy dla ochrony przeciwpożarowej takie jak: wewnętrzne ściany pożarowe, wentylacja o zwiększonej wydajności, w tym wentylacja awaryjna czy dodatkowe tryskacze w regałach.

– Nowy budynek DC10, został wybudowany zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii minimalizujących wpływ na otoczenie. Został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM, wiodącego standardu oceny zrównoważonego budownictwa, projektów zagospodarowania przestrzennego oraz infrastruktury, na bardzo wysokim poziomie Excellent – mówi Marcin Czerniewski, Project Manager w Prologis.

Obiekt ma wysokość magazynu w świetle 12 m, wzmocnioną nośność posadzki oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu hali. Prologis Park Wrocław V oferuje łatwy dostęp do komunikacji publicznej, wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Cały proces budowy był monitorowany pod kątem wskaźnika LCA (Life Cycle Assessment) z uwzględnieniem emisji CO2 i sposobów redukcji śladu węglowego w kolejnych etapach prac. Podjęte wspólnie z generalnym wykonawcą działania, doprowadziły do redukcji wbudowanego śladu węglowego o około 20% w porównaniu do obiektów standardowych.

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie magazynu i biura są oświetlane najwyższej jakości systemem LED. Czujniki ruchu zostały zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek posiada świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Budynek jest wyposażony w panele fotowoltaiczne i ogrzewany przy pomocy pomp ciepła. Pozwoli to znacznie zredukować zużycie energii.

Prologis Park Wrocław V, to park dystrybucyjny zlokalizowany w Nowej Wsi Wrocławskiej, trzy kilometry na południowy zachód od węzła Bielany przy skrzyżowaniu autostrady A4 (Berlin – Wrocław – Kraków – Ukraina) i drogi ekspresowej S8 (Białystok – Wrocław). Obiekt połączony jest z siecią komunikacji miejskiej, co znacznie zwiększa jego atrakcyjność, jeśli chodzi o dojazd do pracy osób zatrudnionych w parku.

Poleć ten artykuł:

Polecamy