PROMAG S.A. i Politechnika Poznańska ponownie łączą siły

PROMAG S.A. i Politechnika Poznańska ponownie łączą siły

Biznes i nauka idą w parze. PROMAG S.A., lider w obszarze kompleksowego wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych, od wielu lat współpracuje z Politechniką Poznańską angażując się w kształcenie przyszłych kadr inżynierów.

Współpraca PROMAG S.A. i Politechniki Poznańskiej jest wielowymiarowa. Firma przyjmuje rokrocznie studentów na praktyki i staże, organizuje bezpłatne warsztaty i pokazy nowoczesnych rozwiązań intralogistycznych w MAGAZYNIE PRZYSZŁOŚCI w Centrum Techniki Magazynowej w Poznaniu, w Centrum Logistycznym w Koninku i w fabryce w Bolechowie, wspiera także koła naukowe działające na Uczelni. Politechnika Poznańska natomiast oferuje Spółce dostęp do kadry inżynierskiej i specjalistycznej wiedzy, udział w wydarzeniach organizowanych na Uczelni oraz promocję wśród studentów. Specjaliści PROMAG S.A. dzielą się ze studentami swoją wiedzą podczas wykładów otwartych oraz podczas wydarzeń towarzyszących obchodom DNIA INŻYNIERA i DNIA PROJEKTANTA.

– Kooperacja pomiędzy naszą firmą a Uczelnią realizowana jest w oparciu o strategię win-win. Obie strony na tej współpracy zyskują realizując wspólne cele i inspirując się nawzajem do rozwoju – mówi Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PROMAG S.A., Pani Karolina Tokarz – Po wielu udanych projektach, przyszedł czas na kolejną wspólną realizację – program stażowy „INŻYNIER PRZYSZŁOŚCI”.

PROMAG S.A. na zaproszenie Dziekana Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej (WIM PP), przystąpił do edycji pilotażowej programu stażowego „INŻYNIER PRZYSZŁOŚCI” w latach 2023-2025. Celem tego programu jest zaoferowanie studentom WIM PP staży przemysłowych u partnerów biznesowych. PROMAG S.A. został zaproszony do współpracy przez Dziekana WIM PP dr hab. inż. Olafa Ciszaka, profesora PP, ze względu na dotychczasową, pozytywną współpracę, posiadanie wykwalifikowanej kadry, dobrze zorganizowanych procesów zarządczych i odpowiedniego zaplecza umożliwiającego rozwój kompetencji studentów zgodnych z założeniami programu studiów.

– Mamy nadzieję, że ta forma współpracy będzie kontynuowana przez inne wydziały Uczelni i przyniesie korzyści w postaci jeszcze wyższych kompetencji inżynierskich absolwentów Politechniki Poznańskiej – powiedziała Karolina Tokarz.

Poleć ten artykuł:

Polecamy