PSI Polska będzie optymalizować logistykę magazynową Inter Cars

PSI Polska będzie optymalizować logistykę magazynową Inter Cars

Inter Cars SA, największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych  i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej, zdecydował się na wymianę systemu WMS w swojej sieci magazynów zagranicznych. Spółka postawiła na rozwiązanie PSIwms od PSI Polska.

Grupa Kapitałowa Inter Cars to polska firma branży motoryzacyjnej, działająca na wielu europejskich rynkach. Jednym z najważniejszych wyróżników spółki są efektywne procesy logistyczne umożliwiające realizację dostaw do klientów w bardzo krótkim czasie. Dynamiczny rozwój sieci i potrzeba nowych rozwiązań wspierających rozwój firmy skłonił Inter Cars do wymiany oprogramowania. Po analizie dostępnych rozwiązań Spółka wybrała system PSIwms. – Szukaliśmy rozwiązania, które będzie skalowalne i pozwoli nam na dalszy rozwój firmy – wyjaśnia Krzysztof Lutrowicz, Dyrektor ds. Łańcucha Dostaw w ILS, spółce odpowiedzialnej za dostarczanie kompleksowych usług logistycznych związanych z magazynowaniem i dystrybucją dla podmiotów z Grupy Inter Cars oraz firm zewnętrznych. – Duże znaczenie miało dla nas także doświadczenie firmy w wymianie systemu WMS oraz gwarancja utrzymania stabilnego zespołu na czas wdrożenia i po uruchomieniu produkcyjnym. PSIwms to zaawansowane rozwiązanie z bogatą konfigurowalnością, które powinno zaspokajać nasze obecne i przyszłe potrzeby – dodaje Krzysztof Lutrowicz.

PSI Polska będzie odpowiedzialna za wdrożenie PSIwms w sieci magazynów zagranicznych Inter Cars działających na potrzeby dystrybucji części zamiennych i zastąpi aktualnie działający system. W ramach projektu PSI przygotuje konfiguracje dla kilku typów magazynów, które będą następnie zaimplementowane w prawie 400 magazynach w 16 europejskich krajach. Projekt ten jest istotnym krokiem w realizacji strategii PSI Polska zakładającej ekspansję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, które są dla firmy niezwykle perspektywiczne ze względu na wzrost gospodarczy i liczbę nowych inwestycji logistycznych lokalizowanych na tych rynkach.

Umowa zakłada również wyszkolenie konsultantów Inter Cars w zakresie konfiguracji i wdrażania systemu PSIwms w kolejnych magazynach, w celu umożliwienia samodzielnego rozwijania systemu w przyszłości.

System PSIwms realizuje obsługę procesów logistycznych w magazynach wielu znanych marek. W Polsce do grona klientów spółki PSI należą m.in. LPP (właściciel marek Sinsay, Reserved, Cropp, House, Mohito), CCC, Asmet czy Empik. System PSIwms obsługuje już część magazynów w Polsce z Grupy Inter Cars. – Inter Cars w pełni rozumie znaczenie systemu WMS, jako narzędzia do budowania przewagi konkurencyjnej. Wieloletnia współpraca w Polsce z ILS – będącym częścią Grupy Inter Cars – pozwoliła zbudować zaufanie do naszej technologii i zespołu. Oprogramowanie PSIwms zostało zaprojektowane z myślą o intuicyjnej obsłudze złożonych procesów. W tym celu wykorzystujemy najnowsze rozwiązania technologiczne, m.in. algorytmy sztucznej inteligencji. W centrum uwagi jest dla nas użytkownik systemu i nieustanna optymalizacja procesów. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie na rynkach międzynarodowych i wspierać Inter Cars w jego globalnej ekspansji – mówi Piotr Picyk, Dyrektor Sprzedaży PSI Polska.

Projekt zostanie rozpoczęty w połowie 2023 roku i zakłada harmonogram prac na najbliższe 6 lat.

Poleć ten artykuł:

Polecamy