QUICKSTORE MICROSHUTTLE – nowy system składowania z Vanderlande

QUICKSTORE MICROSHUTTLE – nowy system składowania z Vanderlande

Rozwiązanie Microshuttle jest oszczędnym i wydajnym systemem automatycznego składowania niewielkich produktów (miniload, przeznaczonym dla nisko i średnio przepustowych aplikacji, znajdujących zastosowanie w wielu różnorodnych branżach. Istotną cechą rozwiązania Microshuttle...


Zasada działania systemu QUICKSTORE Microshuttle

QUICKSTORE Microshuttle jest zautomatyzowanym systemem składowania i pobierania towaru (AS/RS). Wózki mogą pracować  między różnymi poziomami regałów – przenoszone są przez windę. Dzięki swobodzie, z jaką przemieszczają się układnice zaleca się je jako system wahadłowy.

Wózki, dzięki zastosowanym w nich pojemnym kondensatorom zachowują energię, co sprawia, że mogą pracować niezależnie, bez potrzeby stosowania szyn zasilających w korytarzach. W systemie Microshuttle zastosowano komunikację bezprzewodową.

 

Skalowalność i elastyczność

Każdy system Microshuttle może być rozbudowany, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na przepustowość magazynów. Na przykład system dwunastopoziomowy, może być obsługiwany początkowo przez dwa wózki, co umożliwi utrzymanie nakładów inwestycyjnych na niskim poziomie. Wraz ze wzrostem wymagań, wózki można dodawać niezależnie, aż do momentu osiągnięcia maksymalnej pojemności windy.

 

Opłacalna inwestycja i energooszczędność

Cele jakie postawiono przed przystąpieniem do konstruowania systemu to lekkość konstrukcji, energooszczędność i przede wszystkim maksymalizacja opłacalności inwestycji. Oszczędność energii zapewniona jest dzięki zastosowaniu optymalnej kombinacji wydajności silnika, przyspieszenia i prędkości.

 

Łatwy dostęp

Szybki dostęp to dodatkowa korzyść, jaką daje QUICKSTORE Microshuttle. Do każdego gniazda w regale można dotrzeć bezpośrednio dzięki platformom w regałach o długości 2.5 metra każda. Jeżeli wózek wymaga serwisowania, można z łatwością wyjąć go z systemu, a pozostałe wózki przejmują wtedy zadania, związane ze składowaniem i pobieraniem towaru.

 

Microshuttle jako element systemu QUICKSTORE.

QUICKSTORE Microshuttle jest jednym z produktów Vanderlande oferowanych w ramach grupy QUICKSTORE, w skład której wchodzą magazyny typu mini-load, wózki oraz urządzenia ładujące i pobierające. Automatyczne systemy magazynowe Vanderlande Industries, pracują już w ponad 300 dużych i uznanych w swojej branży przedsiębiorstwach. W zakresie rozwiązań QUICKSTORE każdy może znaleźć optymalne rozwiązanie magazynowe, spełniające specyficzne wymagania w miejscu, gdzie ma pracować.

Więcej informacji na temat produktów Vanderlande można uzyskać, kontaktując się bezpośrednio z firmą Amsort, która jest oficjalnym przedstawicielem Vanderlande na terenie Polski.

Poleć ten artykuł:

Polecamy