Raben inwestuje w Niemczech

Raben inwestuje w Niemczech

W piątek firma Raben Logistics Germany otworzyła magazyn oraz biuro mieszczące się w Wuppertalu.Wraz z powiększeniem swoich możliwości magazynowych o 35%, firma ma sposobność dynamicznie reagować na rozwijający się rynek.
„Aktualnie mamy w tym mieście do dyspozycji 4,290...

Wraz z powiększeniem swoich możliwości magazynowych o 35%, firma ma sposobność dynamicznie reagować na rozwijający się rynek.

„Aktualnie mamy w tym mieście do dyspozycji 4,290 m2 nowoczesnej i wydajnej powierzchni magazynowej typu cross-dock. Nowy magazyn oznacza nie tylko lepszą jakość usług, ale także optymalizację procesów. Inwestycja w Wuppertalu wyniosła 5,1 miliona euro. Warto podkreślić, że rok temu zakończyliśmy budowę podobnego budynku w Berlinie, teraz świętujemy inwestycję w Wuppertalu, a w ciągu kilku tygodni oddamy do użytku inwestycje w Würzburgu. Jestem pewien, że wspomniane działania przełożą się na lepszą jakość usług dla naszych Klientów” – mówi Wilfried Reiners, Dyrektor Zarządzający Raben Logistics Germany.

“Nasi Pracownicy mają teraz do dyspozycji 1,341 m2 nowej powierzchni biurowej. Ważne jest, żeby zagwarantować im przyjazne środowisko pracy, stąd inwestycje w nowe biura. Zarówno nasi Klienci, jak i Pracownicy odniosą korzyść z optymalnych warunków pracy” – mówi Ines Schremmer, Brand Manager.

Dzięki 53., zamiast dotychczasowym 27., rampom Raben Logistics Germany może szybko i elastycznie reagować na potrzeby Klientów. Dzięki systemowi monitoringu, wyposażonemu w 72. kamery, może śledzić całą drogę każdej przesyłki. Za jego sprawą procesy mogą być dokumentowane, analizowane i modyfikowane, jeśli zachodzi taka potrzeba.

W kolejnych latach Raben planuje dalszy stabilny rozwój, a tym samym stworzenie nowych miejsc pracy. W Wuppertalu planowany jest 10% wzrost zatrudnienia.

“W Raben Logistics Germany inwestujemy nie tylko w magazyny i biura, ale także w rozwiązania informatyczne – wdrażamy Management Information System oraz CRM. Rozwijamy także nasz wachlarz usług – obecnie poszerzyliśmy ofertę o transport morski i powietrzny. Oczywiście nie zapominamy, że nasi Pracownicy są kluczem do sukcesu firmy, więc wciąż oferujemy im szkolenia i możliwości rozwoju” – dodaje Wilfried Reiners.

Poleć ten artykuł:

Polecamy