Raben Logistics Polska z nowym Dyrektorem Regionalnym

Raben Logistics Polska z nowym Dyrektorem Regionalnym

W związku z dynamicznym rozwojem firmy na europejskim rynku, Grupa Raben ogłasza zmiany personalne w zarządzie oraz w strukturach najwyższego kierownictwa na rynku polskim, włoskim oraz greckim. Wejdą one w życie z dniem 1 sierpnia 2023 roku.

Janusz Anioł, który z Grupą Raben związany jest od 1992 roku, a od 18 lat pełni funkcję Dyrektora Generalnego i  V-ce Prezesa Raben Logistics Polska, teraz przechodzi do struktur zarządu włoskiego na stanowisko Regional Direktor Italy, zastępując na tej pozycji Wojciecha Brzuskę i będzie, wraz z lokalnym kierownictwem, skupiał się na dalszym rozwoju Włoch. Warto podkreślić, że Janusz Anioł, wraz z zespołem, rozwinął Raben Logistics Polska do roli największego polskiego operatora logistycznego i jednego z wiodących dostawców usług logistycznych w regionie CEE.

– W logistyce i w Raben tylko jedna rzecz jest stała i jest to właśnie zmiana. Z naszą Grupą  jestem związany od ponad 30 lat, przez ten czas mogłem uczestniczyć w strategicznym rozwoju firmy, byłem zaangażowany w pozyskiwanie i wdrażanie nowych klientów, restrukturyzację, liczne inwestycje, tworzenie nowych oddziałów czy też wdrażanie innowacji technologicznych. Teraz przyszedł czas na kolejne, tym razem europejskie zadanie we Włoszech – powiedział Janusz Anioł – Dziękuję mojemu zespołowi, klientom i partnerom biznesowym Raben Logistics Polska za te wszystkie wspólne lata – bez Was sukces firmy nie byłby możliwy!

Stanowisko Dyrektora Generalnego Raben Logistics Polska obejmie Wojciech Szafran, który wcześniej przez 8 lat pełnił w spółce funkcję Dyrektora Regionu Gądki.  Wojtek jest absolwentem Politechniki Poznańskiej i studiów MBA na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Całe życie zawodowe związany z Raben Logistics Polska, gdzie w 2004 rozpoczął praktyki studenckie. Przez kolejne lata zdobywał doświadczenie m.in. w działach dystrybucji międzynarodowej i sprzedaży sukcesywnie rozwijając się i awansując.

– Miałem szczęście spotkać na swojej zawodowej drodze ludzi, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Możliwe że to też  specyfika naszej firmy – wszędzie mamy People with Drive.  To jednak prawda, że nie było by mnie tutaj gdyby nie oni, ludzie z pasją, których wsparcie, mądrość i inspiracja były i są nieocenion – skomentował Wojciech Szafran.  –   Wspólnie z zespołem będziemy kontynuowali rozwój naszej firmy poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, doskonalenie procesów i budowanie przewagi konkurencyjnej naszych Klientów.

Nowym Dyrektorem Regionu Gądki zostaje Lucyna Zaborowska-Princ, związana z Raben od  2017 roku i pełniąca wcześniej stanowisko Dyrektora Logistyki Kontraktowej Regionu Gądki. Doświadczenie zdobywała zarządzając różnymi obszarami w ramach międzynarodowego łańcucha dostaw, a także inicjując i prowadząc innowacyjne wewnątrzfirmowe oraz branżowe projekty logistyczne, takie jak wdrożenie jednego z pierwszych międzynarodowych hub’ów logistycznych w Europie, współdzielenie łańcucha dostaw, rozwój modelu współpracy logistycznej z klientami czy koncepcja segmentacji biznesowej.

Z kolei Wojciech Brzuska, South East Managing Director, którego Janusz Anioł zastępuje we włoskich strukturach będzie nadal wspierał grecką spółkę Raben Intertrans w zdobywaniu pozycji rynkowej i osiąganiu doskonałości operacyjnej, a dodatkowo będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój biznesu i ekspansję Grupy Raben w Europie.

Całej czwórce dziękujemy za ich wkład i zaangażowanie w rozwój firmy przez te wszystkie lata i życzymy wielu sukcesów w nowych, ważnych rolach.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy