Raben partnerem EkoEksperymentarium

Raben partnerem EkoEksperymentarium

Troska o środowisko to jeden z kluczowych filarów strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Raben, podobnie jak wpływ na społeczeństwo. Z powodu troski o klimat firma zdecydowała się dołączyć do programu EkoEksperymentarium i w jego ramach będzie edukować dzieci w kwestiach zrównoważonego transportu. Projekt ruszył we wrześniu.

Jak wyjaśnić dzieciom czym jest ślad węglowy? Wystarczy zagrać w EkoEksperymentarium.pl. Nowy pokój zagadek w darmowej grze edukacyjnej o ekologii pozwoli omówić temat w przystępny sposób. W grze stworzonej wspólnie z edukatorami ekologicznymi znalazły się informacje na temat tego jak rozsądnie podróżować, kupować mniej oraz jak optymalnie wykorzystywać ciepło i światło słoneczne. W ubiegłym semestrze projekt spotkał się z ciepłym odbiorem zarówno dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. W EkoEksperymentarium zagrało już kilkaset tysięcy osób, a teraz program wraca dostosowany do prowadzenia lekcji w szkole na tablicach i monitorach interaktywnych. Tym razem z nowym partnerem i współtwórcą kolejnego pokoju – Grupą Raben.

– Celem EkoEksperymentarium jest nauka poprzez zabawę. Gra ćwiczy eko nawyki i pomaga je przenosić ze świata wirtualnego do realnego. Bardzo się cieszymy, że EkoEksperymentarium się rozwija i możemy mówić dzieciakom o nowych ważnych tematach związanych z ekologią. Pokój Róży to porcja wiedzy o śladzie węglowym, a Grupa Raben wsparła nas w kwestiach zrównoważonego transportu. Wspólnie pokazujemy jak podróżować, żeby jak najmniej szkodzić Planecie – mówi Małgosia Żmijska z kolektywu Mamy Projekt.

– Już od 2012 prowadzimy działania edukacyjne dla najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa drogowego i roli transportu. Transport jest potrzebny, ale też jest obecnie jednym z głównych czynników wpływających negatywnie na zmiany klimatyczne. Jako firma mierzymy się z tym wyzwaniem i dążymy do przyjaznej środowiskowo transformacji. Zależy nam również na edukacji, dlatego bardzo się cieszymy, że możemy być częścią EkoEksperymentarium, które idealnie uzupełnia nasze dotychczasowe podejście, wzmacnia działania edukacyjne i przyczynia się do realizacji strategicznych celów firmy. Narzędzie idealnie wpisuje się również w obecną pandemiczną rzeczywistość, w której rozwiązania cyfrowe odgrywają coraz większą rolę – wyjaśnia Jakub Krzewina, Group sustainability manager z Grupy Raben

Ekologia ma dla Raben duże znaczenie. Oszczędzając surowce naturalne, mierząc, raportując i obniżając emisję gazów cieplarnianych firma stara się działać na rzecz wspólnego dobra – przyszłości. W trosce o środowisko naturalne sukcesywnie eliminuje papier ze swoich procesów, co roku inwestuje w bardziej efektywne i proekologiczne rozwiązania w transporcie i magazynach oraz sadzi tysiące drzew neutralizujące tony CO2. Od 2021 do 2030 Raben ma również zakontraktowaną energię ze źródeł odnawialnych, co znacznie wpływa na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Operator logistyczny stawia także na edukację ekologiczną skierowaną do swoich pracowników i ich rodzin, a także lokalnych społeczności.

Więcej o EkoEksperymetarium

EkoEksperymentarium odnosi sukcesy, ze względu na połączenie gamifikacyjnej formuły z rzetelną wiedzą o ekologii opracowaną przy współpracy ekspertów z Ministerstwa Klimatu i Środowiska i Partnerów gry. Angażujące zadania uczą jak oszczędzać zasoby, jak segregować śmieci, jak sprzątać ekologicznie i czym jest ślad wodny.
W nowo otwartym wspólnie z Raben pokoju Róży czekają na najmłodszych 4 eko-wyzwania. Dzieciaki pomogą głównej bohaterce wybrać najbardziej ekologiczny środek transportu w zależności od potrzeby. Rower, autobus czy samochód – na co postawić jadąc do babci, do szkoły czy na zakupy? Gracze dowiedzą się też jak prawidłowo korzystać z okna dachowego i jednocześnie zmniejszać zużycie paliw kopalnych. Róża pójdzie też na kiermasz zabawek, żeby wymienić się nieużywanymi rzeczami z przyjaciółmi i posprząta szafę ze zbędnych przedmiotów.

EkoEksperymentarium to program przygotowany z dbałością o najwyższą jakość przekazywanych dzieciom informacji. Opiekę merytoryczną sprawuje mecenas programu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a do technicznych zagadnień zapraszani są eksperci. Specjaliści z Raben wsparli projekt przy tworzeniu najnowszej gry na temat śladu węglowego. Firma wspólnie z EkoEksperymentarium chce w ten sposób pomóc dzieciakom zrozumieć, co dzieje się z klimatem i jak możemy dbać o Planetę.

Nowa gra o transporcie dostępna jest TUTAJ
Więcej informacji o grze na stronie: ekoeksperymentarium.pl

(Raben)

Poleć ten artykuł:

Polecamy