Race’nRaise – Logicor ponownie ścigał się dla młodzieży

Race’nRaise – Logicor ponownie ścigał się dla młodzieży

Logicor,  wiodący właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie wraz ze swoimi partnerami biznesowymi, zebrał 32 000 złotych w trzeciej edycji charytatywnego wyścigu kolarskiego „Race’n’Raise”. Trasa liczyła 300 km i  tak jak w poprzednich latach miała miejsce w sercu Borów Tucholskich w północnej Polsce. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na Program Stypendialny Horyzonty Fundacji EFC.

Celem wyścigu było pokonanie jak najwięcej kilometrów zaplanowanej trasy, a za każdy kilometr przejechany przez pojedynczego uczestnika, firma Logicor zobowiązała się do przekazania pięciu złotych na Program Stypendialny Horyzonty organizowany przez Fundację EFC.

Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego, poprzez program Horyzonty, wspiera młodych ludzi z małych miejscowości, z aspiracjami, którym trudno byłoby realizować je bez wsparcia, w tym finansowego. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej. Fundacja wspiera finansowo rozwój zainteresowań i pasji, w tym finansowanie nauki w szkole językowej i egzaminów na certyfikaty.

Igor Czernecki, Prezes Zarządu Fundacji EFC, powiedział: – Inicjatywa firmy Logicor Race’n’Raise jest wspaniałym przykładem bardzo ważnej współpracy sektora prywatnego z NGO-sami. To wyraz odpowiedzialności biznesu za wspólne dobro. Drugi rok z rzędu pieniądze zebrane przez Logicor pomogą w ufunowaniu naszym podopiecznym stypendiów, które umożliwią ich rozwój. W imieniu fundacji oraz stypendystów programu stypendialnego Horyzonty, dziękuję za ten przykład i za zaufanie.

Michał Ptaszyński, Country Manager w Logicor Polska, powiedział: – Bardzo cieszę się, że nasza inicjatywa charytatywna Race’n’Raise wpisała się już na stałe w kalendarz nasz i naszych partnerów biznesowych. Kolejny rok z rzędu udało nam się zebrać pokaźną kwotę, która będzie wsparciem dla młodych osób i pozwoli realizować im ich ambicje. Ta impreza pokazuje jak skutecznie można połączyć przyjemne z pożytecznym – biznesową imprezę sportową i działalność charytatywną.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy