Raport Operator Logistyczny Roku 2023

Raport Operator Logistyczny Roku 2023

Dziś w Warszawie podsumowana została kolejna edycja badania Operator Logistyczny Roku. Laureaci unikatowego badania, realizowanego od dwóch dekad wysiłkiem Data Group Consulting i Eurologistics Media Group zostali uhonorowani podczas uroczystej Gali Logistyki, Transportu i Produkcji.

Operator Logistyczny Roku to badanie satysfakcji klientów, dostępne dla wszystkich firm działających na rynku usług logistycznych. Udział w badaniu biorą firmy, które szukają sposobu, aby zaprezentować swoje osiągnięcia szerokiemu ogółowi odbiorców usług logistycznych. Jedynie miarodajne w tym względzie są opinie dotychczasowych klientów. Rekomendacje klientów będą wiarygodne jednak tylko wtedy, gdy zostaną potwierdzone w sposób niezależny. Stąd idea przeprowadzania takiego niezależnego badania satysfakcji klientów. Program badawczy jest realizowany nieprzerwanie od 2002 roku.

Przez odniesienie ocen jakości obsługi do potrzeb i oczekiwań klientów, oraz do postrzegania przez nich całego otoczenia konkurencyjnego, program badawczy Operator Logistyczny Roku pozwala uczestnikowi zmierzyć pozycję rynkową. To podejście zakłada, że klienci badanych firm mają możliwość dokonania oceny znaczenia każdego istotnego aspektu obsługi a także mają wolny wybór wskazania, która firma najlepiej spełnia ich oczekiwania. Poddanie się niezależnemu badaniu daje szansę uzyskania rekomendacji jakości świadczonych usług jako najlepszych na rynku. W tym celu sporządzany jest generalny ranking firm, który w sposób skondensowany przedstawia sumę opinii klientów na temat danej firmy w kontekście ocen uzyskanych przez inne, często bezpośrednio konkurujące, firmy.

Poniżej znajdą Państwo pełną wersję raportu. Zapraszamy do lektury, zaś wszystkie firmy z branży TSL, które chciałyby zostać ujęte w rankingu, zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

Zobacz raport: https://issuu.com/eurologistics/docs/raport_2023_01_80?fr=xKAE9_zU1NQ

Poleć ten artykuł:

Polecamy