Regesta wynajęła 33 000 m kw. w ramach Panattoni Park Ruda Śląska V

Regesta wynajęła 33 000 m kw. w ramach Panattoni Park Ruda Śląska V

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wspiera rozwój w branży TSL. Firma Regesta wynajęła 33 000 m kw. w ramach Panattoni Park Ruda Śląska V. W nowej lokalizacji zacznie działać w I kw. 2024 roku, przenosząc operacje z Tychów. Będzie to pierwsze tak duże centrum logistyczne firmy. W procesie wyboru lokalizacji oraz negocjacji warunków umowy najmu najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Panattoni i Regesta współpracują w regionie śląskim po raz kolejny. Po dostarczeniu 17 000 m kw. w Tychach (po ekspansji z 6 500 m kw.), teraz deweloper zrealizuje 33 000 m kw. w Panattoni Park Ruda Śląska V i będzie to pierwsze tak duże centrum logistyczne tego operatora. Firma zajmie większą część jednego z budynków, a także zagwarantowała sobie prawo pierwonajmu, zabezpieczając możliwość ekspansji w przyszłości. Regesta rozpocznie działania w ramach parku w styczniu 2024 r., przenosząc do niego swoje regionalne operacje oraz bazę floty pojazdów.

– W związku z dynamicznym rozwojem, firma Regesta potrzebując powierzchni dużo większej niż dotychczasowa, ponownie stawia na Panattoni. To najlepsze potwierdzenie, że jesteśmy sprawdzonym partnerem dla rosnącego biznesu. Nie tylko dysponujemy parkami w strategicznych lokalizacjach, ale nasze zespoły, dzięki ogromnemu doświadczeniu, są w stanie dostosować obiekty do specyfiki działalności klientów. Z Regestą współpracujemy już na Śląsku i Pomorzu, ale wierzymy, że udane realizacje będą wstępem do dalszej współpracy, także w innych regionach – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

– Magazyn w Panattoni Park Ruda Śląska V będzie pełnić strategiczną funkcję i znacząco wzmocni naszą pozycję wśród liderów logistyki kontraktowej. Dysponujemy zespołem doświadczonych pracowników oraz nowoczesnym, spełniającym międzynarodowe standardy taborem. Stawiamy na innowacyjność i nowoczesne rozwiązania technologiczne, które gwarantują wysoką jakość usług” – mówi Marcin Szostak, Dyrektor ds. logistyki w REGESTA S.A.

Nowoczesna, bardzo duża powierzchnia pozwoli zabezpieczyć realizacje kontraktów z kluczowymi dla firmy klientami i rozbudować portfolio partnerów biznesowych.

– Powierzchni, której potrzebowała REGESTA S.A., nie było na rynku, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie przetargu wśród deweloperów na wybudowanie dedykowanego magazynu z terminem oddania do użytkowania w I kw. 2024 r. Obiekt zostanie wybudowany w podwyższonym standardzie odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. – oraz dostosowany do potrzeb i wymagań Klienta, m.in. będzie dysponował specjalistycznym warsztatem samochodowym. – mówi Jakub Kurek, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w firmie doradczej Newmark Polska.

– Główne atuty Panattoni Park Ruda Śląska V to dogodna lokalizacja oraz możliwość pełnego dostosowania powierzchni do potrzeb naszego Klienta. Dzięki wynajęciu magazynu na terenie tego centrum dystrybucyjnego REGESTA S.A. zyskała optymalne warunki do prowadzenia działalności i dalszej ekspansji – dodaje Janusz Dudek, Starszy Doradca, Newmark Polska.

Panattoni Park Ruda Śląska V położony jest w sąsiedztwie autostrady A4 i w odległości 15 km od autostrady A1, co pozwala na sprawną dystrybucję na rynkach krajowym i zagranicznych, w tym czeskim – dojazd do granicy z Czechami zajmuje ok. 30 minut.

Realizacja dla firmy REGESTA charakteryzować się będzie bardzo wysokim standardem, potwierdzonym certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. W obiekcie zastosowane zostaną rozwiązania z zakresu energooszczędności oraz oszczędności wody, a deweloper zadba także o obniżenie emisji CO2 zarówno poprzez optymalizację procesu budowy, jak i wdrożenie najnowszych technologii w budynkach.

REGESTA S.A. od 28 lat świadczy usługi z zakresu transportu samochodowego towarów oraz spedycji krajowej i międzynarodowej. Działalność spółki to również logistyka kontraktowa, organizacja transportu morskiego i kolejowego. Firma dysponuje własną flotą 330 ciągników siodłowych i 380 naczep, specjalizując się w transporcie z wykorzystaniem naczep typu coil-mulda. Ściśle współpracuje też z przewoźnikami, którzy tworzą flotę kontraktową liczącą obecnie ponad 200 zestawów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy