Rhenus Warehousing Solutions uruchamia projekt e-commerce w Sosnowcu

Rhenus Warehousing Solutions uruchamia projekt e-commerce w Sosnowcu

Rhenus Warehousing Solutions rozwija swoją działalność z jednym z wiodącym europejskich sklepów internetowych. Specjalista w obszarze logistyki kontraktowej uruchomił dedykowane rozwiązanie magazynowe dla klienta w Sosnowcu. W nowoczesnym magazynie o powierzchni 58 000 metrów kwadratowych Rhenus zajmuje się realizacją zamówień e-commerce dla klientów indywidualnych w Polsce, Niemczech i innych krajach europejskich.

Nowy magazyn w Sosnowcu to już drugi projekt realizowany przez Rhenus w Polsce dla tego klienta. Operacje magazynowe zostały uruchomione w październiku ubiegłego roku. Od tego czasu Rhenus sukcesywnie realizuje coraz więcej procesów magazynowych, począwszy od procesu przyjęcia towaru do kompletacji i wysyłki towarów zamawianych przez klientów indywidualnych. Od drugiej połowy roku Rhenus będzie również obsługiwał zwroty towarów. Pracownicy, którzy byli zaangażowani w pierwszy projekt klienta, mogli wykorzystać bogate doświadczenie w fazie tego wdrożenia. Nabyta wcześniej wiedza produktowa pozwoliła również na zastosowanie w Sosnowcu szybkich i wydajnych rozwiązań.

Nowo działająca lokalizacja to dedykowane rozwiązanie logistyczne w ramach którego Rhenus oferuje kompleksowe usługi magazynowe dla sprzedaży online produktów klasyfikowanych jako produkty lifestyle i home & living. W asortymencie znajdują się między innymi meble i sprzęt ogrodowy, sprzęt AGD oraz meble domowe i materace, które są dostarczane na kilka rynków europejskich. W tym projekcie Rhenus korzysta z własnych rozwiązań systemowych do zarządzania zapasami magazynowymi i realizacji zamówień w sprzedaży B2C.

– Rhenus posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze dużych i złożonych projektów e-commerce w Polsce. To drugi projekt, który prowadzimy dla tego klienta w naszym kraju i kolejny, który Rhenus obsługuje w Europie. Ta wieloletnia współpraca i nowe przedsięwzięcia są potwierdzeniem gotowości Rhenus do rozwoju wraz z klientami i naszej otwartości na nowe wyzwania – komentuje najnowszy projekt Marcin Bartosz, Dyrektor Zarządzający Rhenus Logistics S.A.

Poleć ten artykuł:

Polecamy