Rok pod znakiem nowych wyzwań

Rok pod znakiem nowych wyzwań

PEKAES znajduje się w czołówce operatorów logistycznych w Polsce. Jedną z kluczowych usług, które świadczy spółka jest transport całopojazdowy. Nie ma w Polsce miejsca, gdzie nie odbywałyby się każdego dnia załadunki i rozładunki towarów, które przewozi PEKAES. Zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i ładunków oraz terminowych dostaw to główne wyzwania z którymi mierzą się obecnie operatorzy.
Transport w 2020 roku

Pandemia koronawirusa wpłynęła bardzo mocno na transport międzynarodowy, który jest wprost zależny od sytuacji gospodarczej na całym rynku europejskim. W konsekwencji zamknięcia poszczególnych krajów w pierwszej połowie roku i spadku popytu, nastąpiło spowolnienie, które wywołało w szczególności presję kosztową. To główny obszar, z którym musieli zmierzyć się operatorzy w ostatnim czasie. Działania poszczególnych służb w walce z epidemią niemal we wszystkich państwach europejskich bezpośrednio wpłynęły na funkcjonowanie całego systemu transportu drogowego. Jednak jak się okazuje, w niektórych obszarach logistyki, sytuacja wygląda dobrze, a nawet bardzo dobrze. Przykładem jest PEKAES, który w międzynarodowym transporcie całopojazdowym (FTL), dzięki dobrze zdywersyfikowanej grupie Klientów, jaką obsługuje, osiągnął bardzo dobre wyniki operacyjne i finansowe. Co więcej, w październiku 2020 roku spółka odnotowała najlepszy miesięczny wynik przychodowy i wolumenowy w transporcie całopojazdowym (FTL) w swojej historii.

– Nadal obsługujemy tak samo dobrze zdywersyfikowaną gamę Klientów, co w roku ubiegłym, a właśnie ta dywersyfikacja branż oraz różnorodność biznesów naszych Klientów była decydującym czynnikiem w utrzymaniu łańcucha dostaw oraz możliwości ciągłej pracy przez cały okres roku, bez wyraźnych przestojów. Realizujemy sprawnie wszystkie dostawy, a dla Klientów jedynym obostrzeniem mogą być zamknięcia granic lub potencjalny lockdown. – mówi Grzegorz Motyka, Dyrektor Spedycji Drogowej PEKAES.

Zasięg i nieograniczone możliwości

Na sukces biznesowy PEKAES w roku pełnym wyzwań, wynikających z epidemii koronawirusa, złożyło się wiele czynników. Klienci doceniają stabilną pozycję operatora na rynku usług TSL, wieloletnie doświadczenie, globalny zasięg oraz możliwości operacyjne. PEKAES przez lata wypracował sobie silną pozycję w Polsce i Europie, ponad 60 lat działania na rynku tworzy historię nie do przecenienia. Łączy tradycję z nowoczesnością, pod którą kryją się z jednej strony wiarygodność i skuteczność operacyjna, z drugiej zaś nowoczesne i dostosowane do aktualnych potrzeb Klientów rozwiązania logistyczne. Co ważne, skala i zasięg możliwości operacyjnych PEKAES jest właściwie nieograniczona. Operator może zapewnić transport ładunków w dowolne miejsce w Polsce, jak i na świecie, łącząc różne rodzaje transportu. Przede wszystkim jednak, może elastycznie reagować na różne potrzeby swoich Klientów, szczególnie w okresach tak szczególnych pod względem wymagań, jak pandemia koronawirusa.

Organizacja kompletnych łańcuchów dostaw, dostaw „just in time”, jak i transportów specjalnych, to zdecydowanie domena PEKAES. Spółka dynamicznie rozwija się zwłaszcza w obszarze dostaw ‘just in time’ oraz transportu dedykowanego. W ostatnim czasie szczególnie istotne jest zapewnienie ciągłości dostaw towarów FMCG, które Grupa PEKAES realizuje w znaczącej skali.

Oprócz produktów szybkozbywalnych, PEKAES realizuje przewozy dla branży budowlanej, chemicznej, papierniczej oraz metalowej. Ponadto transportuje wysokowartościowe maszyny i urządzenia, gdzie wymagana jest szczególna ostrożność oraz zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa. W realizacji dostaw całopojazdowych nieodzowny jest odpowiedni tabor. PEKAES dysponuje naczepami typu standard i mega oraz pojazdami, które zapewniają przewóz towarów w temperaturze kontrolowanej, czy ładunków ADR. Warto wspomnieć, że wszystkie transporty są objęte ochroną ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego w ruchu krajowym oraz międzynarodowym, a także ochroną ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej spedytora.

Dostawy zawsze na czas!

W PEKAES praca przebiega obecnie zgodnie z planem. Również w świadczeniu usługi ‘just in time’. PEKAES realizuje transporty terminowo, z zachowaniem ciągłości łańcucha dostaw w kraju i za granicą. PEKAES dostarcza towary na obszarze całej Europy, realizując ponad sto tysięcy ładunków rocznie i ponad dwadzieścia pięć tysięcy zleceń promowych w ramach spedycji całopojazdowej. Pełen wachlarz usług, które PEKAES świadczy w obszarze FTL, obejmuje zarówno dostawy do dużych sieci handlowych, marketów i hurtowni, czy magazynów centralnych, jak również nawet na miejsca budowy. Klienci mogą zlecić operatorowi także rozładunek na miejscu dostawy.

Popularne kierunki na szlaku PEKAES

Skandynawia, jest jednym z dominujących kierunków transportu międzynarodowego, na jakich operuje obecnie PEKAES. Oprócz tego wyraźnie zwiększyła się liczba ładunków na zachodzie Europy oraz wzrosła liczba ładunków przerzutowych w Europie.

– Kluczową sprawą we współpracy z naszymi Klientami jest to, jak PEKAES jest postrzegany przez nich w całym procesie obsługi zlecenia transportowego. Chodzi tu o kompleksowość usług, a ta postrzegana jest nie tylko przez pryzmat jakości i liczby dostępnego taboru, ale także, a właściwie przede wszystkim, przez pryzmat siły zaplecza organizacyjnego naszej firmy. Nasi Klienci mają poczucie pewności, że skuteczny zespół spedytorów, którym dysponujemy, dopilnuje o każdej porze, żeby dostawy dotarły na czas, bez zakłóceń, zostały sprawnie załadowane i rozładowane, a potem prawidłowo udokumentowane i rozliczone, co ma duże znaczenie w świetle obecnej, ogromnej zmienności warunków operacyjnych i ekonomicznych. – stwierdza Grzegorz Motyka.

Kompleksowość usług i wiele opcji

Transport całopojazdowy to doskonałe rozwiązanie dla firm, którym zależy na czasie dostaw. Kompleksowość umożliwia również połączenie różnych środków transportu oraz usług logistycznych. PEKAES dysponując flotą kontraktową, może w prosty sposób dostosować tabor do oczekiwań Klientów. Klienci mogą również liczyć na opiekę dedykowanego zespołu specjalistów, a w wielu przypadkach Control Tower dla projektów. Ponadto, nadzór nad ładunkami, pomoc w rozwiązywaniu potrzeb i wymagań w zależności od czasu i miejsca. We wrześniu 2019 roku PEKAES zrealizował prawie sześć tysięcy transportów, rok później już ponad 7000 ładunków, a w październiku br. to już prawie osiem tysięcy ładunków.

– Mimo wciąż trwającej pandemii, nastąpił efektywny wzrost liczby przewiezionych ładunków, spowodowany, między innymi, wzrostami w branży budowlanej i chemicznej, która stanowi istotny procent w skali naszego biznesu krajowego. Firmy budowlane notują rekordy obrotów w tym roku, co przekłada się na pracę przewozową, zlecaną nam przez Klientów. Bardzo cieszymy się, że jesteśmy gestorem tego rozwoju wolumenu ładunków krajowych. – podsumowuje Grzegorz Motyka, Dyrektor Spedycji Drogowej PEKAES.

PEKAES zapewnia swoim Klientom wysokiej jakości serwis, bez względu na zmieniające się otoczenie biznesowe i wszechobecną pandemię, z którą wszyscy mierzą się każdego dnia. Firma działa z pełną mocą i skutecznie wykorzystuje potencjał całej Grupy PEKAES.

Poleć ten artykuł:

Polecamy