Rok wielkich inwestycji Grupy Tubądzin

Rok wielkich inwestycji Grupy Tubądzin

Ubiegły rok, pomimo trudnej sytuacji gospodarczej i rosnących cen zakupu energii Grupa Tubądzin może uznać za wyjątkowo udany. Firma zakończyła wielomilionowe inwestycje, zaprezentowała nowe kolekcje oraz zakończyła rok z dobrym wynikiem finansowym.

Grupa Tubądzin, która od początku swojego istnienia stawia na rozwój za pomocą technologii, w roku 2021 zakończyła inwestycje warte prawie 120 000 000 złotych. W czerwcu 2021 odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnego Centrum Logistyczno-Dystrybucyjnego. Za kwotę 80 milionów złotych wybudowano automatyczny magazyn wysokiego składowania znacznie zwiększając moce dystrybucyjne. Inwestycja pozwala Grupie Tubądzin obsłużyć ponad 50 000 TIR-ów rocznie. Modernizacja Centrum Logistycznego to element długofalowej strategii rozwoju firmy. Umożliwiła ona w pełni elastyczną, optymalną czasowo kompletację i wysyłkę towaru, dostosowanego do zindywidualizowanych zamówień odbiorców. Nowe Centrum logistyczne z najnowocześniejszymi urządzeniami wpływa na też pozytywnie na komfort pracy, a zastosowane rozwiązania ograniczają zużycie energii elektrycznej czyniąc procesy jeszcze bardziej przyjazne środowisku.

– Rozbudowa Centrum Logistycznego, a także niedawne modernizacje w fabrykach w Ozorkowie i Tubądzinie warte w sumie 120 mln zł. są kolejnymi etapami rozwoju Grupy Tubądzin. Z jednej strony to realizacja naszej strategii rozwoju poprzez technologię, z drugiej bardzo ważny aspekt proekologiczny. Jako odpowiedzialna firma nie tylko spełniamy ogólne standardy ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, ale wprowadzamy najnowocześniejsze rozwiązania, dzięki którym produkcja naszych płytek odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności – mówi Mirosław Jędrzejczyk, Prezes Zarządu Grupy Tubądzin.

W swojej fabryce w Ozorkowie, Grupa Tubądzin dokonała modernizacji linii produkcyjnej, która istotnie wpływa na zmniejszenie śladu węglowego. Niedawno uruchomiona, nowa suszarnia rozpyłowa pozwala na redukcję zużycia gazu ziemnego aż o 25% i jest wyznacznikiem innowacyjnych rozwiązań proekologicznych dla całej branży. Zmodernizowano także park maszynowy, co pozwoliło na redukcję zużycia paliw energetycznych – gazu ziemnego oraz energii elektrycznej, a także przedłużenie żywotność maszyn. Dzięki tym rozwiązaniom uzyskano oszczędności zużycia gazu ziemnego, na poziomie 441 280 m3.

Inwestycji dokonano także w swojej pierwszej fabryce w Tubądzinie. Pod koniec roku firma, uruchomiła tam nowoczesną linię do produkcji dekoracji w wielkim formacie. Najnowsze zdobycze technologiczne z zakresu druku cyfrowego umożliwią firmie zdobienie produktów sięgających rozmiarem nawet 150 x 300 cm. Nowoczesne urządzenia zdobnicze, w które wyposażona została nowa hala vetrozy, gwarantują wysoką rozdzielczość i intensywność kolorów. Dzięki temu paleta barw rozbuduje się o trudno osiągalne kolory i efekty. Nowa linia dekoracji będzie mogła zdobić płytki wszystkich formatów produkowanych w Grupie Tubądzin. Dla wymiarów od 30 x 60 cm do 60 x 120 cm dostępne będzie także wykonywanie zadruku wysokich struktur o dowolnym i różnorodnym kształcie. Nadruk zsynchronizowany z efektami specjalnymi umożliwi dodatkowe zdobienie złotem, platyną czy lustrem np. dekoracyjnych żył na marmurowych płytkach. Nowością jest zdobienie płytek o wklęsłych strukturach, dzięki czemu zyskają one ciekawy i pogłębiony efekt wielowymiarowości

Poleć ten artykuł:

Polecamy