Rusak Business Services na Drogowym Przejściu Granicznym Dorohusk (PL) – Jagodzin (UA)

Rusak Business Services na Drogowym Przejściu Granicznym Dorohusk (PL) – Jagodzin (UA)

Dorohusk – Jagodzin to drogowe przejście graniczne na strategicznej trasie: Europa Zachodnia – Warszawa – Kijów. Przejście to odnotowuje największy ruch na granicy z Ukrainą – jest on większy niż na wszystkich trzech pozostałych najważniejszych przejściach z Ukrainą razem wziętych!

Od kilku lat, kiedy to Dorohusk zdystansował pod względem ilości odpraw celnych przejście graniczne Koroszczyn – Kozłowicze, jest to najbardziej obciążone drogowe przejście graniczne na polskim odcinku granicy Unii Europejskiej.

W odróżnieniu od innych dużych przejść granicznych, w Dorohusku działało jak dotąd zaledwie 5 agencji celnych (dla porównania, w samej Korczowej, w której ruch jest znacznie mniejszy, działa 11 agencji celnych). Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku oraz klientów oczekujących najwyższej jakości serwisu w zakresie odpraw celnych, Rusak Business Services uruchamia swoje kolejne biuro właśnie na Drogowym Przejściu Granicznym w Dorohusku.

Warto dodać, iż grupa Rusak posiada w Dorohusku-Berdyszczach własne miejsce uznane do procedury uproszczonej, dzięki czemu może zaoferować możliwość odpraw ostatecznych w eksporcie i imporcie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się usługa odprawy w imporcie z zastosowaniem art. 33a ustawy o VAT, dająca możliwość rozliczenia podatku VAT w deklaracji importowej, bez konieczności natychmiastowej zapłaty.

Nowe biuro Rusak Business Services posiada również możliwość obsługiwania przesyłek kolejowych na magistrali kolejowej Kijów – Warszawa, na Kolejowym Przejściu Granicznym Dorohusk – Jagodzin.

Biuro rozpocznie swoją działalność na początku lipca 2019 r.

 

(RBS)

Poleć ten artykuł:

Polecamy