Ruszyła budowa fabryki rowerów dla  Decathlonu

Ruszyła budowa fabryki rowerów dla Decathlonu

Firma RTE Poland, spółka córka portugalskiego RTE S.A.. rozpoczęła budowę nowoczesnej fabryki rowerów w Brześciu Kujawskim. Szacowana na 80 mln zł inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu i stworzy nowe miejsca pracy.

 Fabryka będzie produkowała rowery na potrzeby sieci Decathlon. Zakład, który powstanie na 6,5 ha działce zlokalizowanej w Machnaczu zajmować będzie powierzchnię ok 36 000 mkw.. Inwestycja obejmuje roboty budowlane od podstaw, stworzenie infrastruktury pomocniczej, a także zakup i instalację maszyn i sprzętu niezbędnego do wdrożenia procesu produkcyjnego, a także powiązanych procesów logistycznych.

– Szacujemy, że już w pierwszej fazie projektu będziemy wytwarzać nawet 500 000 nowych rowerów rocznie. Uruchomienie kolejnej części fabryki pozwoli na podwojenie tej liczby. Docelowo planujemy rozbudować fabrykę i zwiększyć łączną moc produkcyjną do 1,5 mln pojazdów rocznie. Nasz nowy zakład produkcyjny to Fabryka 4.0 – będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, a zarządzanie produkcją oparte zostanie na inteligentnych systemach, co pozwoli na produkowanie nie tylko bardzo dużej liczby rowerów, ale też zachowanie ich najwyższej jakości i spełnienie wszelkich wymogów bezpieczeństwa – powiedział Jorge Salgado, prezes RTE Poland Sp. z o. o.

W nowej hali będą produkowane wszystkie modele rowerów dostępne w ofercie Decathlonu. Do tej pory wytwarzano je w Rumunii, Portugalii i Francji. Zlokalizowanie kolejnych linii w Polsce było posunięciem strategicznym – zadecydowały o nim świetna ze względu na plany eksportowe lokalizacja, stabilność gospodarcza oraz wysoka kultura przemysłowa.

Poleć ten artykuł:

Polecamy