Savills rozwija ofertę zakupu i sprzedaży gruntów

Savills rozwija ofertę zakupu i sprzedaży gruntów

Firma doradcza Savills rozbudowuje ofertę usług doradztwa przy sprzedaży i zakupie gruntów pod inwestycje magazynowe i przemysłowe. Do firmy dołączył Rafał Bochenek, który będzie świadczył usługi w ramach platformy Industrial Services Hub.

Rafał Bochenek objął stanowisko menadżera ds. zakupu gruntów (Associate Director, Land Acquisition Manager). W Savills będzie współpracował z działem wynajmu powierzchni magazynowych i przemysłowych oraz działem doradztwa inwestycyjnego, wzmacniając platformę Industrial Services Hub, w ramach której Savills oferuje swoim klientom kompleksowe usługi dla najemców, inwestorów i deweloperów nieruchomości logistycznych. Do jego zadań należeć będzie m.in. pozyskiwanie gruntów pod inwestycje magazynowe i przemysłowe dla klientów Savills, w tym negocjacje cen oraz analiza stanu formalno-prawnego nieruchomości.

Rafał posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży nieruchomości logistycznych. Przed dołączeniem do Savills, pracował jako dyrektor ds. rozwoju nieruchomości w firmie Kingfisher. W przeszłości pełnił m.in. funkcję dyrektora zarządzającego Goodman na Polskę oraz wiceprezesa AMB Property na polski rynek. W trakcie swojej kariery uczestniczył w projektach inwestycyjnych w trakcie których pozyskano około 1 000 000 m kw. gruntów pod inwestycje magazynowe, m.in. dla takich klientów jak Castorama, Whirlpool, NYK Logistics, Nippon Express, Nissin Logistics, GEFCO oraz dla jednego z obiektów magazynowych firmy Panattoni, a także parku Goodman Kraków Airport Logistic Centre.

– Zabezpieczenie atrakcyjnego banku ziemi, w lokalizacjach z dobrym dostępem do pracowników i infrastruktury transportowej, ma strategiczne znaczenie dla deweloperów nieruchomości magazynowych i przemysłowych. Wraz z dołączeniem Rafała, dzięki jego wieloletniemu doświadczeniu i umiejętnościom, nasza kompetencje w tym zakresie uległy znaczącemu wzmocnieniu i będziemy w stanie jeszcze efektywniej wspierać klientów na tym polu – mówi Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, dyrektorka Industrial Services Hub w Savills.

Savills świadczy kompleksowe usługi dla sektora nieruchomości magazynowych i przemysłowych, obejmujące m.in. doradztwo komercyjne przy wynajmie powierzchni, doradztwo inwestycyjne przy zakupie i sprzedaży aktywów oraz usługi zarządzania nieruchomościami, a także doradztwo budowlane i projektowe. Bieżące informacje na temat rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Polsce oraz bezpłatną wyszukiwarkę dostępnych powierzchni na wynajem znaleźć można na stronie warehousemarket.pl, opracowanej przez doradców z firmy Savills.

Poleć ten artykuł:

Polecamy