Scanreco otwiera w Prologis Park Łódź pierwsze centrum produkcyjne w Polsce

Scanreco otwiera w Prologis Park Łódź pierwsze centrum produkcyjne w Polsce

Lider w dziedzinie systemów technologii radiowej Scanreco AB, otwiera w Prologis swoje pierwsze centrum produkcyjne i logistyczne. To jednocześnie pierwszy projekt szwedzkiej firmy w Polsce. W Prologis Park Łódź powstaje właśnie wysokiej klasy magazyn o powierzchni 17 000 mkw., w którym ponad 7000 to BTS zaprojektowany specjalnie dla Scanreco.

Szyta na miarę klienta powierzchnia dedykowana będzie produkcji, w której specjalizuje się Scanreco – rozwiązań do zdalnego sterowania maszynami specjalistycznymi, takimi jak dźwigi budowalne, pompy do betonu czy platformy wiertnicze.

– Popyt na nasze produkty cały czas rośnie i stale pozyskujemy nowych klientów. Nowi klienci to więcej zamówień, które wymagają efektywnej infrastruktury produkcyjnej i logistycznej. Dlatego wybraliśmy ofertę Prologis – poza nowoczesnymi budynkami zaletą jest także atrakcyjne położenie parku w geograficznym centrum Europy oraz dobry dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Wierzymy, że inwestycja przyniesie korzyści nie tylko dla naszej firmy i klientów, ale także dla regionu – powiedział Peter Lageson, President & CEO Scanreco AB.
Najnowsza inwestycja w Prologis Park Łódź to także dobra wiadomość dla społeczności lokalnych. Dzięki przyznanemu wsparciu finansowemu w ramach Łódzkiej Strefy Ekonomicznej Scanreco planuje zatrudnić około 300 osób.

Zielony magazyn w każdym calu

– Przed przystąpieniem do realizacji projektu szczegółowo zapoznaliśmy się z oczekiwaniami klienta oraz charakterem jego działalności. Scanreco, podobnie jak Prologis, przywiązuje dużą wagę do troski o środowisko i pracowników. Dlatego zaoferowaliśmy mu szereg rozwiązań, które pozwolą skuteczne minimalizować ślad węglowy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności eksploatacji i komfortu pracy. Dzięki tej współpracy powstaje w Prologis kolejny projekt, który zdecydowanie wykracza poza ściany i dach budynku produkcyjnego – podkreślił Piotr Lenczewski, Leasing & Customer Experience Manager, Prologis.
Zaprojektowaną dla Scanreco powierzchnię zasili energia produkowana bezpośrednio na dachu przy użyciu paneli fotowoltaicznych o mocy 50kW. Poza fotowoltaiką do budynku popłynie też zielona, certyfikowana energia od Tauron, a energooszczędne oświetlenie w budynku zapewni najwyższej jakości instalacja LED.
Inwestycję uzupełni pięć stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych, system odzysku deszczówki oraz kolektor słoneczny do podgrzewania wody w częściach socjalnych.
Scanreco już teraz zadbał o przyszłych pracowników – zgodnie z ideą Prologis PARKlife™ przy budynku powstanie miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu z wygodnymi ławkami, stołami i zadaszeniem z żagla. Wokół zostanie zasadzonych 80 drzew i 300 krzewów, co sprawi, że chwile relaksu będą jeszcze przyjemniejsze.
W transakcji pośredniczyła firma doradcza CBRE. – Naszemu klientowi zależało na kluczowej lokalizacji, która pozwalać będzie na efektywną dystrybucję na terenie Polski i Europy, a jednocześnie zapewni mu dobry dostęp do lokalnego rynku pracy. Cieszymy się, że potrzeby te może spełnić Prologis Park Łódź – powiedział Rafał Karolczak, Consultant CBRE.

Ponad standard

BTS dla Scanreco powstaje w budynku DC2A w Prologis Park Łódź, w którym deweloper ma do zaoferowania także niemal 10 000 mkw. najwyższej jakości nowoczesnej powierzchni magazynowej. Dla większego bezpieczeństwa i komfortu pracy doświetlenia światłem dziennym zajmą w nim aż 12,5% powierzchni, obejmując także panele nad szesnastoma wyposażonymi w sygnalizację świetlną dokami.
Budynek będzie miał wzmocnioną posadzkę pozwalającą na ponadstandardowe obciążenie do 10 ton na mkw., oraz zwiększoną ponad standard rynkowy termoizolacyjność całej hali powyżej 16 stopni Celsjusza. Dodatkowo powierzchnia zostanie wyposażona w destryfikatory pozwalające na kontrolowanie rozłożenia temperatury, w efekcie obniżając koszty eksploatacji.

Poleć ten artykuł:

Polecamy