Seat zbuduje najwyższy zautomatyzowany magazyn w Hiszpanii

Seat zbuduje najwyższy zautomatyzowany magazyn w Hiszpanii

Seat kontynuuje przekształcanie fabryki Martorell we flagowy zakład produkcyjny w Hiszpanii, budując nowe centrum logistyczne, przeznaczone do przechowywania części oraz podzespołów wyposażone w inteligentne technologie sprawiające, że obsługa magazynu będzie w pełni zautomatyzowana.

Fabryka Seat w Martorell to jeden z najnowocześniejszych zakładów na świecie, w którym pracuje ponad 8 tysięcy osób, a z taśm codziennie zjeżdża niemal 2 200 samochodów. Nowe centrum logistyczne oferujące powierzchnię do przechowywania 119 000 miejsc paletowych i mające maksymalną wysokość 43,7 m, będzie najwyższym magazynem logistycznym w Hiszpanii. Prace budowlane nad nim planowo mają się zakończyć w ostatnim kwartale 2018 roku.

 

Nowy magazyn będzie miał łączną powierzchnię 5 700 m2, która zostanie podzielona na dwa obszary. W pierwszym z nich, pomieszczeniu o wysokości 43,7 metra, co godzinę przenoszonych będzie do 500 kontenerów. Strefa ta będzie miała pojemność do 24 000 miejsc paletowych w siedmiu rzędach. Druga ze stref, o wysokości 21 m, obejmować będzie pięć rzędów do przechowywania ponad 95 000 opakowań, a w jej obszarze co godzinę przenoszonych będzie 1 100 pojemników.

 

– Stworzenie tego całkowicie zautomatyzowanego centrum logistycznego po raz kolejny pokazuje, że Seat jest firmą stanowiącą wzór działań w każdym obszarze Industry 4.0 – mówi dr Andreas Tostmann, wiceprezes ds. produkcji Seat. – Dzięki temu projektowi dokonujemy prawdziwego skoku jakościowego w obszarze naszej zdolności usługowej i wizji dotyczącej osiągnięcia doskonałości zarządzania logistycznego poprzez zwiększenie efektywności procesu produkcji naszych samochodów – dodaje.

 

Powstanie nowego obiektu będzie kolejnym przełomem w zakresie realizacji procesów logistycznych w zakładzie w Martorell, które w ostatnich miesiącach zostały kilkakrotnie nagrodzone. Niedawno Seat zdobył tytuł Manufacturing Excellence 2017 w kategorii logistyki i zarządzania siecią logistyczną. Jury przyznające tę nagrodę, uważaną za jedną z najważniejszych w sektorze przemysłowym, było pod szczególnym wrażeniem doskonałych wyników osiąganych w zakładzie w zakresie zarządzania dostawami i logistyki wewnętrznej.

 

(Seat)

Poleć ten artykuł:

Polecamy