Seifert Polska na 31. Deutscher Logistik-Kongress

Seifert Polska na 31. Deutscher Logistik-Kongress

W Berlinie zakończyło się jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń w dziedzinie logistyki - Deutscher Logistik-Kongress. W dniach 22-24 października br. przedstawiciele branży spotkali się, by wymieniać się wiedzą i doświadczeniami.

Podczas Kongresu prezentację na temat spółki Seifert Polska przedstawił prezes Jan Brachmann. W trakcie swojego wystąpienia nakreślił sytuację gospodarczą Polski, osadzając ją jednocześnie w kontekście europejskim. Zwrócił szczególną uwagę na specyfikę i wzrost udziału transportu drogowego, wodnego i kolejowego na obszarze UE.

 

– Rozwój rynku transportowego uzależniony jest od wzrostu gospodarczego, rosnącej wymiany towarowej i ulega zmianie na skutek zmieniających się wymagań klientów. Polska, z racji centralnego położenia w Europie, odgrywa znaczącą rolę w transporcie na szlaku wymiany towarowej między Zachodem i Wschodem. Istotny jest udział polskich ciężarówek w transporcie na linii Polska-Niemcy (ponad 85%). Stanowią one aż 1/4 komunikacji ciężarówkowej w Niemczech – powiedział w trakcie swojego wystąpienia Jan Brachmann. – Duży potencjał niesie za sobą fakt, że Polska zajmuje także wysokie 5. miejsce w Europie pod względem posiadanego metrażu magazynowego – dodał.

 

W dalszej części swojego wystąpienia prezes omówił działalność spółki Seifert Polska, która w tym roku obchodziła 15-lecie swojej działalności w Polsce. – Firma posiada obecnie prawie 100 pracowników, dysponuje dużą, znakomicie zlokalizowaną powierzchnią magazynową (25 000 m2), własną flotą samochodową i oddziały w pięciu miastach. Na tym jednak nie poprzestajemy, w planach mamy dalszy dynamiczny rozwój oraz ekspansję nowych rynków i branż – podsumował prezes Brachmann. Zakres usług firmy obejmuje logistykę kontraktową, doradztwo, spedycję i transport, Supply Chain Management i Vale Added Services.

 

Deutscher Logistik-Kongress organizowany jest przez Niemieckie Towarzystwo Logistyczne (BVL). To organizacja skupiająca menedżerów i specjalistów odpowiedzialnych za logistykę i zarządzanie łańcuchem dostaw w obszarze przemysłu, handlu i usług, a także naukowców. Celem Kongresu, gromadzącego corocznie około 3000 specjalistów z 40 krajów, jest wyzwalanie bodźców i tworzenie impulsów do rozwoju przyszłościowych koncepcji logistycznych na poziomie międzybranżowym, aby zapewnić konkurencyjność przedsiębiorstw na rynku.

Poleć ten artykuł:

Polecamy