Seminarium BVL–International Chapter Katowice

Seminarium BVL–International Chapter Katowice

Katowicki oddział BVL International – Bundesvereinigung Logistik e.V., największej organizacji logistycznej na świecie oraz Wydawnictwo Eurologistics zorganizowali pierwsze w Polsce seminarium BVL, które odbyło się w 6 września br. w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Tematem spotkania menedżerów logistyki wysokiego szczebla z przemysłu, handlu i usług oraz naukowców i studentów była czwarta rewolucja przemysłowa i jej wpływ na łańcuch dostaw – „The Fourth Industrial Revolution: expected challenges in Supply Chains”.

Seminarium otworzył rektor, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – dr hab. Robert Tomanek, a prelegentów powitał Jan Brachmann, prezes oddziału BVL w Katowicach będący CEO Seifert w Polsce. Moderatorem całego spotkania był prof. dr hab. Wojciech Paprocki z Katedry Transportu SGH, pełniący funkcję wiceprezesa oddziału BVL w Katowicach.

Referat wprowadzający podczas katowickiego seminarium wygłosił Prof. Dr. Inż. Thomas Wimmer, prezes zarządu BVL, który nakreślił zarówno ogromne szanse jakie niesie rewolucja 4.0 dla łańcuchów dostaw, jak i zagrożenia. Dr Johanes Söllner, dyrektor zarządzający Holdingu Geis w swojej prezentacji podkreślał jak ogromne znaczenie dla rozwoju firmy ma stałe monitorowanie rynku i dostosowanie się do oczekiwań klientów. A o tym, że te potrzeby się zmieniają opowiadał Dr. Kai Beckhause, szef zarządzania rynkiem Jungheinrich Logistiksysteme. O tym, że cyfrowe technologie rewolucjonizują łańcuch dostaw przekonywał także Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport. Dlatego Grupa Raben stworzyła w 2015 roku własną platformę intenetową, do której przeniosła wszystkie swoje relacje z klientami i partnerami biznesowymi. Bo celem każdego biznesu jest stałe bycie w peletonie i wyprzedzanie innych, tak spuentował swoje wystąpienie Simone Grasso, CEO BCUBE w Polsce. Odniósł się do dwudziestoletnich doświadczeń firmy we wdrażaniu world class logistics system i ogromnego przyspieszenia jakie nastąpiło w tym systemie w czasach czwartej rewolucji przemysłowej. Seminarium towarzyszyła ożywiona dyskusja nie tylko między samymi prelegentami, ale także między tymi ostatnimi a uczestnikami spotkania. Zgodnie przyznano, że największym wyzwaniem czwartej rewolucji przemysłowej będzie mix starych rozwiązań z nowymi.

Poleć ten artykuł:

Polecamy