Sieć handlowa wynajmuje 35 000 mkw. w Gliwicach

Sieć handlowa wynajmuje 35 000 mkw. w Gliwicach

Panattoni wynajął 35 000 mkw. w Panattoni Park Gliwice III jednej z sieci handlowych. Tym samym kolejne centrum dystrybucyjne dewelopera zostało skomercjalizowane w całości.

Najemca wprowadzi się do parku jeszcze w kwietniu bieżącego roku i będzie w nim realizować zamówienia e-commerce produktów z segmentu nieżywnościowego jak odzież, akcesoria sportowe, ogrodowe czy do domu, w tym również sprzęt AGD.
Najem w Panattoni Park Gliwice III komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni: – Wymuszona obecną sytuacją zmiana zachowań zakupowych konsumentów i przeniesienie się ich aktywności z klasycznych kanałów dystrybucji do internetu sprawiły, że sieci handlowe poszukują dodatkowej powierzchni magazynowej. Dzięki skali działań Panattoni przez ostatnie lata, jesteśmy w stanie zabezpieczyć pożądaną dzisiaj powierzchnię magazynową i pomóc naszym klientom przestawić się z zarządzania łańcuchem w trybie just-in-time.

Panattoni Park Gliwice III to nowoczesne centrum dystrybucyjne o powierzchni 168 500 mkw. w ramach czterech budynków. Inwestycja jest położona w zachodnio-północnej części Górnego Śląska, strategicznej lokalizacji nie tylko dla podmiotów poszukujących powierzchni magazynowej, ale i potencjału inwestycyjnego. Dodatkowo idealna lokalizacja parku, bezpośrednio przy najważniejszych węzłach komunikacyjnych – zaledwie 2,5 km od Węzła Sośnica łączącego A1 z A4 – sprawiły, że park został wynajęty całości.

Od początku działalności w Europie (Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja i Wielka Brytania) Panattoni wybudowało 9,6 mln mkw. To tu popyt na magazyny w 2019 sięgnął 3,75 mln mkw., a zasoby powierzchni powiększyły się o 2,8 mln mkw., z czego Panattoni dostarczyło blisko 60 proc. (ponad 1,66 mln m kw.). Obecnie deweloper pracuje nad rozbudową własnych parków lokalizacjach zarówno na rynkach głównych w Warszawie, na Górnym i Dolnym Śląsku, w Poznaniu i Polsce Centralnej, jak i na zainicjowanych przez siebie rynkach wschodzących. Rozwijany jest również koncept City Logistics Parks, a także obiekty realizowane na indywidualne zamówienia klientów.


(Panattoni)

Poleć ten artykuł:

Polecamy