Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower

Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower

AXI IMMO, największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, zdecydowała się na przedłużenie dotychczasowej umowy najmu oraz dobranie nowej powierzchni pod rozwijające się linie biznesowe w biurowcu Spektrum Tower. Warszawskie biuro przeszło modernizację, dzięki której nowe wnętrza są zgodne z DNA firmy. Za renegocjację umowy najmu i nadzór nad wyborem oraz przebiegiem prac fit-out odpowiadali Joanna Kowalewska, a także Bartosz Oleksak i Jakub Potocki z działu biurowego firmy AXI IMMO.

AXI IMMO jest największą polską firmą doradczą na rynku na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma oferuje kompleksowe usługi w sektorach powierzchni magazynowych i hal produkcyjnych, centrów danych, BTS i BTO, SBU, powierzchni biurowych, gruntów inwestycyjnych, PRS oraz doradztwie inwestycyjnym. AXI IMMO doradza przy wynajmie i sprzedaży nieruchomości, zarządzaniu oraz wycenach.

Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca, AXI IMMO, mówi: – Renegocjacja umowy najmu oraz dostosowanie przestrzeni biurowej do naszych potrzeb, w tym celowe dobranie dodatkowej powierzchni pod rozwijające się działy operacyjne, było kluczowym krokiem w dalszym rozwoju firmy. Nowy fit-out pozwolił na zoptymalizowanie przestrzeni, dostosowując ją do potrzeb nowoczesnego modelu pracy hybrydowej oraz wsparcia wydajności i kreatywności naszych zespołów. Dzięki temu rozwiązaniu firma jest lepiej przygotowana do dynamicznych zmian na rynku oraz szybkiego rozwoju branży nieruchomości. W rezultacie, Spektrum Tower staje się nie tylko siedzibą naszej firmy, ale także strategicznym punktem działalności, który odzwierciedla zaangażowanie w wysoką jakość pracy oraz determinację w osiąganiu kolejnych sukcesów na rynku.

Joanna Kowalewska, Dyrektor Operacyjna, AXI IMMO, podkreśla: – Jedną z kluczowych zmian związanych z dobraniem i nową aranżacją powierzchni biurowej był fakt, że w ostatnich latach rozwinęliśmy działy operacyjne oraz otworzyliśmy dział Wycen i Doradztwa. Nadal pozostajemy przy hybrydowym modelu pracy, przy czym zdecydowaliśmy się na reorganizację w systemie hot-desków. Kolejnym krokiem było zbliżenie do siebie działów, które najczęściej współpracują. Zapewniliśmy im możliwość bardziej efektywnego i rzeczowego analizowania wspólnych projektów oraz szybszej wymiany informacji. Ponadto nasze biuro zyskało nowe pomieszczenia do pracy cichej oraz sale konferencyjne. Zdecydowaliśmy, także o zmodernizowaniu systemów AV w salach konferencyjnych, aby wygodniej prowadzić wideokonferencje.

Marcin Dondalski, Asset Management & Leasing Manager w Globalworth, komentuje: – AXI IMMO jest najemcą Spektrum Tower już od 8 lat. Najemca docenia jego doskonałe położenie w samym sercu Centralnego Obszaru Biznesu oraz dostępną infrastrukturę. Pracownicy korzystają z wygodnego dostępu do drugiej linii metra, czy licznych punktów handlowo-usługowych. W efekcie Spektrum Tower postrzegany jest jako nowoczesny biurowiec z komfortowymi warunkami do pracy. Przedłużenie umowy przez AXI IMMO, to potwierdzenie, że poczynione przez Globalworth modernizacje techniczne i prowadzony model zarządzania właścicielskiego obiektem spełniają wymagania wielu firm.

W ramach przedłużenia umowy najmu AXI IMMO prowadzi działalność operacyjną na ok. 500 mkw. powierzchni biurowej. Najemca zdecydował się powierzyć prace fit-out firmie NAB Group Sp. z o.o., firma Interiors dostarczyła nowe wyposażenie wnętrz, z kolei LOWOL Group Sp. z o.o. odpowiadał za zmodernizowanie systemu audio – wideo.

Karolina Jasiaczyk, Business Development Director, NAB Group Sp. z o.o., dodaje: – Harmonogram prac był niezwykle napięty, a realizacja w formule design&build wymagała od nas odpowiedniego planu na projekt, logistykę oraz prace fit-out. W ramach przebudowy Klient otrzymał dodatkową przestrzeń i stanowiska pracy, jak również odświeżenie już istniejącej powierzchni. Nowy układ i stylistyka biura zapewni tak oczekiwane zwiększenie efektywności oraz lepszą organizację zadań, która z pewnością przełoży się na większą satysfakcję z pracy.’

Spektrum Tower, 32-kondygnacyjny warszawski wieżowiec, który oferuje ponad 32 000 mkw. powierzchni biurowej. Jego właścicielem i zarządcą jest firmy Globalworth. Znajdujący się w ścisłym centrum Warszawy, przy ulicy Twardej 18, wieżowiec zapewnia łatwy dostęp dzięki bliskości ronda ONZ i alei Jana Pawła II, a także komunikacji miejskiej, w tym II linii metra. Dla wygody najemców obiekt dysponuje ponad 300 miejscami parkingowymi w garażu podziemnym oraz udogodnieniami dla rowerzystów. Wśród licznych udogodnień znajduje się jedna z największych siłowni CityFit w Warszawie, centrum medyczne, kantyna i restauracja. W pobliżu znajdują się Dworzec Centralny, hotele, restauracje, punkty usługowe oraz centrum handlowe Złote Tarasy. Spektrum Tower otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent i jest zasilany w 100% ekologiczną energią pochodzącą z odnawialnych źródeł. Dodatkowo, posiada certyfikat WELL Health & Safety 2022, co potwierdza jego wysokie standardy w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa.

Poleć ten artykuł:

Polecamy