Siemens Opcenter spaja portfolio programów MOM

Siemens Opcenter spaja portfolio programów MOM

Firma Siemens Digital Industries Software poinformowała o udostępnieniu oprogramowania Siemens Opcenter™ – spójnego portfolio programów do zarządzania operacjami produkcyjnymi (Manufacturing Operations Management, MOM).

Siemens Opcenter łączy te produkty w jednym, zintegrowanym i gotowym do pracy w chmurze portfolio, ujednolicając je pod względem doświadczeń użytkowników, by pomóc producentom w sprostaniu wymogom dotyczącym jakości i wydajności produkcji.

 

– Firmy przemysłowe muszą optymalizować operacje produkcyjne w interakcji z systemami inżynieryjnymi, automatyzacyjnymi i korporacyjnymi, aby wprowadzać innowacje i przeobrażać swoją działalność – powiedział Greg Gorbach, wiceprezes Grupy Doradczej ARC.

 

Siemens Opcenter integruje funkcje MOM, w tym zaawansowane planowanie i harmonogramowanie, realizację produkcji, zarządzanie jakością i wydajnością, a także tworzenie receptur, specyfikacji i zarządzanie laboratorium. Nowe portfolio łączy produkty takie jak: oprogramowanie Camstar, pakiet SIMATIC IT, Preactor, pakiet badawczo-rozwojowy R&D Suite oraz QMS Professional wykorzystując synergie pomiędzy nimi. W całym portfolio Siemens Opcenter wdrożono interfejs użytkownika, który jest w pełni oparty na sieci, nowoczesny, spójny, adaptacyjny i wygodny. Jest to interfejs, który oferuje sytuacyjnie dostosowane doświadczenie użytkownika i usprawnia wdrażanie nowych funkcji czy dodatkowych komponentów, ułatwiając przy tym przeprowadzanie szkoleń.

 

Siemens Opcenter opiera się na paradygmacie rozszerzalności, który ułatwia wdrażanie, konfigurowanie, rozwijanie oraz integrację z innymi systemami w całym łańcuchu wartości, w tym zarządzanie cyklem życia produktu (PLM), planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP) oraz wprowadzanie rozwiązań w zakresie automatyzacji produkcji. Kompleksowe rozwiązania w zakresie mobilności pozwalają osiągnąć wysoką elastyczność operacyjną oraz korzystać z tych samych aplikacji na wielu inteligentnych urządzeniach. Cała oferta jest gotowa do przetwarzania w chmurze i może być wdrożona na miejscu, również w modelu hybrydowym, umożliwiając obniżenie kosztów technologii informatycznych oraz zapewniając elastyczną skalowalność. Siemens Opcenter w wyjątkowy sposób wspiera cyfrowe przedsiębiorstwo, ponieważ pozwala na wykorzystywanie cyfrowych bliźniaków do celów związanych z projektowaniem, produkcją i wydajnością.

 

Firma Siemens poinformowała również o nowej wersji portfolio systemów do realizacji produkcji Siemens Opcenter Execution (Manufacturing Execution Systems, MES), wcześniej znanego jako SIMATIC IT oraz Camstar. Ulepszone wersje oprogramowania oferują nowe funkcjonalności, które koncentrują się na inteligentnych urządzeniach, mobilności oraz możliwościach integracji w celu optymalizacji przepływów danych i dostępności.

Poleć ten artykuł:

Polecamy