Siódma realizacja Panattoni dla K-FLEX w ramach kompleksu w Uniejowie

Siódma realizacja Panattoni dla K-FLEX w ramach kompleksu w Uniejowie

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, z kolejnym projektem BTS dla K-FLEX – globalnego producenta elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych. Siódmy budynek w ramach kompleksu produkcyjno-magazynowego w Uniejowie będzie miał powierzchnię 20 000 m kw. i zostanie ukończony w czerwcu tego roku.

Kampus w Uniejowie stanowi serce globalnej działalności K-FLEX. Stąd firma obsługuje klientów nawet w najdalszych zakątkach globu – produkty docierają do tak odległych destynacji jak Chile czy Australia. Rozwój przedsiębiorstwa przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię przemysłową – pół roku po uroczystym otwarciu szóstego budynku w ramach kompleksu, Panattoni rozpoczęło budowę kolejnego obiektu, który obejmie 19 570 m kw. powierzchni przemysłowej oraz 335 m kw. biurowej.

– Bilans dziesięciu lat wspólnych działań Panattoni i K-FLEX pokazuje, że jest to współpraca niezwykła – 120 000 m kw. dostarczonej powierzchni, 7 budynków, rozwój produkcji i logistyki, a przede wszystkim ponadprzeciętny poziom zaufania i wzajemnego zrozumienia, który pozwala realizować najbardziej ambitne projekty” – mówi Marek Foryński, Managing Director, Panattoni BTS i dodaje – „Historia naszej współpracy, to także historia rozwoju Panattoni BTS. Działu, który dziesięć lat temu budował jeszcze swoją markę, a dziś ma ogromne doświadczenie i portfolio obejmujące ponad 100 realizacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

– To prawda, K-FLEX POLSKA rozwija się w błyskawicznym tempie. W 2010 roku zaczynaliśmy naszą pracę w budynku zaadaptowanym po starej cegielni. Dzisiaj posiadamy 60 tys. m kw. powierzchni produkcyjnej oraz 30 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Dotychczasowa współpraca z Panattoni utwierdziła nas w przekonaniu, że hale, które zostają oddane do naszego użytku spełniają wszystkie najwyższe wymagania. Wzajemny szacunek i zaufanie okazały się kluczem do wspólnego sukcesu – mówi Bartłomiej Gröbner, Dyrektor Zarządzający K-FLEX POLSKA.

Najnowsza realizacja to odpowiedź na rosnącą produkcję asortymentu – K-FLEX w ostatnich latach stał się europejskim liderem w zakresie izolacji kauczukowych czy polietylenowych. Ponadto firma rozwinęła produkcję taśm aluminiowych i planuje ekspansję na rynek ogrzewania podłogowego. – „Firma K-FLEX sukcesywnie inwestuje w rozwój linii produkcyjnych, nie tylko w nowych obiektach, ale też adaptując istniejące powierzchnie magazynowe, dlatego potrzebuje kolejnych budynków do przechowywania asortymentu. Panattoni jest w stanie błyskawicznie odpowiedzieć na to zapotrzebowanie” – mówi Krzysztof Czekalski, BTS Development Director w Panattoni.

Wybierając dekadę temu Uniejów, K-FLEX zyskał doskonałą lokalizację – kampus dzieli ok. 10 minut jazdy do autostrady A2, a w 2019 roku kompleks stał się częścią Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, potwierdzając ogromne znaczenie inwestycji dla całego województwa. W kompleksie zatrudnionych jest ponad 1200 pracowników.

Nowy budynek przejdzie certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt zostanie przygotowany m.in. pod montaż paneli fotowoltaicznych. W pobliżu budynku biurowo-socjalnego powstaną dodatkowe tereny zielone, a wykonanie zatoczki autobusowej umożliwi uruchomienie transportu dla pracowników. Hala zostanie także wyposażona w dodatkową infrastrukturę LNG, co pozwoli na optymalizację kosztów energii.

W łódzkim piszą się historie

Województwo łódzkie to jeden z najważniejszych regionów dla Panattoni, które jest tu obecne od początku swojej działalności w kraju – w 2005 roku. To drugi rynek, na którym deweloper przekroczył 2,2 mln m kw. dostarczonej powierzchni, a w granicach stolicy województwa firma realizuje swój największy projekt w całej Europie – w ramach Central European Logistics Hub dostarczyła ponad 630 000 m kw.

Poleć ten artykuł:

Polecamy