Sokołów ma zgodę na eksport wołowiny do Chin

Sokołów ma zgodę na eksport wołowiny do Chin

Uprawnionym zakładem jest Oddział Sokołów S.A. w Kole. To kolejne potwierdzenie, że spełnia on najwyższe standardy jakości i eksportu.

Uzyskanie uprawnień eksportowych do Chin przez Sokołów to efekt zaangażowania pracowników firmy, odpowiedzialnych za to zadanie oraz współpracy i połączenia sił z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i radcą rolnym w Pekinie. Procedura obejmowała dwa etapy. Pierwszym z nich było zgromadzenie niezbędnej dokumentacji i jej weryfikacja oraz uzyskanie akceptacji od GACC (General Administration of Customs China). Drugim etapem był audyt online przeprowadzony przez służby chińskie. Oddział w Kole był w pełni przystosowany do wymaganych norm.

Prezes Zarządu Sokołów S.A. podkreśla, jak duże znaczenie dla firmy ma uzyskanie uprawnień eksportowych do Chin. – Cieszymy się, że Sokołów jako pierwszy polski producent pozytywnie przeszedł procedurę weryfikacyjną, uzyskując możliwość eksportowania wołowiny do Chin, które są bez wątpienia bardzo istotnym rynkiem zagranicznym – mówi Przemysław Gostkiewicz. – To kolejny ważny krok w rozwoju naszej firmy, który pozwoli nam na dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców.  Naszym priorytetem jest zawsze zapewnienie wysokiej jakości produktów, a także dbałość o dobrostan zwierząt. Spełnienie wymogów procedury jest istotnym potwierdzeniem, że nasze działania w tym zakresie są skuteczne.

Sokołów S.A. jest jednym z wiodących producentów wołowiny w Polsce. Sokołowska wołowina cieszy się uznaniem nie tylko na rynku krajowym, ale też wielu na rynkach zagranicznych, na które trafia ok. 48% produkowanej przez Sokołów wołowiny. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy