Startuje Panattoni Park Żory

Startuje Panattoni Park Żory

Panattoni Europe uruchamia kolejny punkt na Górnym Śląsku. Jest nim Panattoni Park Żory o planowanej powierzchni 80 000 mkw. Pierwszym najemcą inwestycji został cargo-partner spedycja sp. z o.o., który w parku wynajął 7000 mkw.

Panattoni Europe realizuje w województwie śląskim 233 000 mkw., a teraz wystartował z kolejną strategiczną lokalizacją w południowej Polsce – Panattoni Park Żory. Nowa inwestycja o planowanej powierzchni 80 000 mkw. położona jest niedaleko granicy czeskiej, stanowiąc alternatywę dla rynku powierzchni magazynowych w Ostrawie. Budowa pierwszych 40 000 mkw. rozpocznie się w trzecim kwartale br., w tym 7000 dla cargo-partner spedycja sp. z o.o. – międzynarodowego dostawcy rozwiązań informatyczno-logistycznych. Przedsiębiorstwo przeniesie się z magazynu przeładunkowego w Mikołowie i jednocześnie zwiększy dotychczasowo zajmowaną tam powierzchnię, poszerzając działalność o usługi logistyki kontraktowej. Planowany termin zakończenia inwestycji to pierwszy kwartał 2020 roku. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Rozpoczęcie realizacji nowej inwestycji komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe: – Panattoni Park Żory to pierwsze nowoczesne centrum dystrybucyjne w tej lokalizacji, która już teraz staje się strategiczną. I dodaje: – Bliskość infrastruktury przygranicznej, strefy ekonomicznej – Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej/Podstrefa Jastrzębsko – Żorska, z którą niemalże graniczy nowa inwestycja Panattoni, oraz nowoczesnej infrastruktury miasta sprawia, że Żory jawią się, jako doskonała baza dla każdego przedsięwzięcia.

Panattoni Park Żory to dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni ponad 80 000 mkw., zlokalizowane niedaleko granicy czeskiej oraz autostrady A1 poniżej węzła Sośnica. Obiekt przystosowany będzie do magazynowania oraz lekkiej produkcji, a po zakończeniu, budynki spełnią najwyższe standardy ekologiczne i energetyczne, m.in. BREEAM.

(Panattoni Europe)

Poleć ten artykuł:

Polecamy