Stoelzle Częstochowa buduje nową wannę szklarską

Stoelzle Częstochowa buduje nową wannę szklarską

17 maja w siedzibie Stoelzle Częstochowa odbyło się wkopanie szklanego kamienia węgielnego pod budowę nowej wanny szklarskiej, pieca szklarskiego oraz linii technologicznych. Jest to kolejna inwestycja, po Centrum Logistycznym i uruchomieniu nowej linii produkcyjnej w dziale dekoracji, która pochłonie łącznie 202 miliony złotych. Projekt realizowany jest w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wydajniejsza o 40%

Wydajniejsza o 40% wanna zastąpi dotychczasową o wydajności 340 ton i pozwoli uruchomić trzy nowe linie produkcyjne. Inwestycja pochłonie 202 miliony złotych i potrwa łącznie 78 dni. – Budowa wanny szklarskiej jest kolejnym etapem w realizacji strategii rozwoju naszej firmy. Pierwszym było otwarcie nowego Centrum Logistycznego, dzięki któremu mogliśmy sprostać wielu komplikacjom w światowych łańcuchach dostaw oraz przygotować się na realizację następnych etapów naszej strategii sprzedażowo – operacyjnej. Kolejnym krokiem było uruchomienie nowej linii technologicznej w obszarze dekoracji. Przyszedł czas na zapowiadaną budowę wanny i pozostałej infrastruktury technologicznej z nią związanej, czyli trzeci i kluczowy etap – mówi Prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa, Artur Wołoszyn.

  • Inwestycja ta, a przede wszystkim czas jej realizacji, stanowi dla nas ogromne wyzwanie. Jednak planowaliśmy ją ponad dwa lata i mogę stwierdzić, że jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Ponieważ budujemy wannę większą aż o 140 ton będziemy mogli uruchomić nowe i szybsze linie produkcyjne. Ta inwestycja pozwoli nam zwiększyć nasze portfolio produktowe dla aktualnych klientów, a także pozyskać nowych i sprawnie sprostać ich oczekiwaniom zakupowym – dodaje.
    W obszarze produkcji szkła opakowaniowego częstochowska wanna szklarska będzie jedną z największych wanien w Europie i największą w całej grupie Stoelzle. W związku z inwestycją firma zapowiada również wzrost zatrudnienia. Obecnie zakład w Częstochowie liczy około 1000 osób, cały holding CAG to 8300 pracowników.
Poleć ten artykuł:

Polecamy