SWM Poland na dłużej z SEGRO

SWM Poland na dłużej z SEGRO

Firma SWM Poland przedłużyła umowę na ponad 15 500 m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej w SEGRO Logistics Park Stryków. Firma działa w parku SEGRO już od 2010 roku i wykorzystuje wynajmowaną przestrzeń do produkcji i magazynowania zaawansowanych folii SWM, taśm klejących, pianek, siatek czy włókien. W transakcji pośredniczyła agencja AXI IMMO.

Firma SWM Poland, amerykański lider w dziedzinie rozwiązań inżynieryjnych wśród producentów papieru, jest obecna w Polsce już od 12 lat. Od 6 lipca 2022 roku przechodzi fuzję z firmą Neenah i pod nową nazwą Mativ zwiększy swój potencjał. Jej jedyna siedziba w kraju znajduje się w SEGRO Logistics Park Stryków, gdzie produkowany jest m.in. wysokogatunkowy, samogasnący papier. Mativ Poland wykorzystuje wiedzę inżynieryjną i najnowsze technologie, aby odpowiadać na najbardziej złożone potrzeby oraz wyzwania klientów. Zaawansowane rozwiązania Mativ są produkowane przy użyciu żywic, polimerów i włókien naturalnych dla różnych gałęzi przemysłu i zastosowań specjalnych. Klient SEGRO i jego spółki zależne prowadzą biznes na czterech kontynentach, w ponad 100 krajach i zatrudniają około 7500 osób na całym świecie. Dwa segmenty operacyjne firmy, Advanced Technical Materials i Fiber-Based Solutions, są ukierunkowane na zastosowania premium, od filtracji, przez opiekę zdrowotną, po zrównoważone opakowania. Szerokie portfolio technologii łączy polimery, włókna i żywice w celu optymalizacji wydajności produktów dla klientów.

– Przedłużenie umowy z SEGRO było formalnością. Nie wyobrażamy sobie prowadzenia naszego biznesu w innym miejscu, ze względu na świetną współpracę oraz lokalizację. O kontynuowaniu działalności w SEGRO Logistics Park Stryków zadecydowała również możliwość adaptacji przestrzeni do naszych potrzeb, która sprawdza się w codziennej działalności. Istotnym czynnikiem dla nas jest również bezpieczeństwo w ciągłości pracy, związane z gwarancją korzystnych cen energii, które SEGRO negocjuje z dostawcami w planie długoterminowym i zapewnia ich stały poziom dla klientów na kilka lat – mówi Marcin Adamowicz, Plant Manager, SWM Poland.

– Długoletnia współpraca SEGRO z SWM Poland świadczy o zaufaniu i zadowoleniu naszego klienta, co jest dla nas powodem do dumy. Obiekt został zaadaptowany pod indywidualne potrzeby klienta, a świetna lokalizacja magazynu – zaledwie 8 km od granic administracyjnych Łodzi oraz blisko autostrady A2, ułatwia znacząco komunikację i dystrybucję produktów – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Stryków to największy park SEGRO w Centralnej Europie. Na aż 85 ha obszaru inwestycyjnego, na którym znajduje się ponad 300 000 m2 powierzchni magazynowej i produkcyjne, a kolejne prawie 100 000 m2 może zostać zrealizowane na potrzeby istniejących lub nowych klientów. Co więcej, każdy nowo oddany projekt otrzymuje ekologiczną certyfikację BREEAM z oceną EXCELLENT. Park jest zlokalizowany zaledwie 8 km od granic administracyjnych Łodzi, w pobliżu autostrady A2/E30 oraz 3 km od węzła łączącego autostradę A2 z A1/E75.

Poleć ten artykuł:

Polecamy