Szósty obiekt w ramach kompleksu K-FLEX w Uniejowie uroczyście otwarty

Szósty obiekt w ramach kompleksu K-FLEX w Uniejowie uroczyście otwarty

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zakończył budowę i wspólnie ze swoim klientem uroczyście otworzył szósty obiekt BTS w ramach kampusu produkcyjno-magazynowego K-FLEX w Uniejowie. Wraz z nowym magazynem o powierzchni 33 000 m kw. kompleks w Uniejowie przekroczył już 100 000 m kw. i jest doskonałą bazą do obsługi klientów w Europie, Azji, Afryki i USA.

K-FLEX to globalny producent elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych, dla którego kampus produkcyjno-magazynowy w Uniejowie – ok. 50 km od Łodzi – pełni strategiczną rolę w obsłudze klientów z całego świata. Panattoni, dostarczając sześć budynków w formule BTS, jest dla K-FLEX doskonałym partnerem – deweloper potwierdził szerokie kompetencje w realizacji rozwiązań dla procesów produkcyjnych, magazynowych i logistycznych. Najnowszy magazyn o powierzchni 33 000 m kw. został uroczyście otwarty 31 maja 2023 r. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Założyciel firmy K-Flex Amadeo Spinelli oraz jej Prezes Carlo Spinelli, Dyrektor Zarządzający K-Flex Polska Bartłomiej Gröbner, BTS Managing Director w Panattoni Marek Foryński, posłowie na sejm Paweł Bejda oraz Piotr Polak, Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, Wicestarosta poddębicki Piotr Mejer czy Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Maciej Kania.

–  Dzisiejsze otwarcie to kolejny ważny rozdział w historii współpracy Panattoni i K-FLEX. Wzajemnie zrozumienie i zaufanie doprowadziły do skutecznej realizacji sześciu obiektów BTS i stworzenia strategicznego kompleksu dla działalności naszego partnera. Kampus w Uniejowie połączył wszechstronność, bardzo wysoki standard oraz szeroką gamę zrównoważonych rozwiązań – mówił Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

–  Dzisiejszy dzień wieńczy kolejny etap rozwoju naszej Firmy w Polsce, w którym od ponad 10 lat mam przyjemność uczestniczyć. Cieszy mnie to, że możemy się tutaj spotkać, rozpoczynając następny rozdział działalności K-FLEX. Zakończenie rozbudowy nowego magazynu to jednak nie koniec naszych działań. Planujemy dalej się rozwijać, realizując kolejne inwestycje i tworząc nowe miejsca pracy. Planowane jest powiększenie zarówno powierzchni produkcyjnej jak i magazynowej, dzięki czemu będziemy mogli także zwiększyć zatrudnienie – dodaje Bartłomiej Gröbner, Dyrektor Zarządzający z K-FLEX Polska.

Uniejów, w którym rozwijany jest kompleks K-FLEX, położony jest zaledwie 50 km od geograficznego środka Polski. Lokalizacja w centralnej części kraju i ok. 10 minut jazdy do autostrady A2 pozwala na sprawne dotarcie do kluczowych rynków w Polsce i Europie  Ponadto w 2019 roku kampus firmy K-FLEX stał się częścią Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, potwierdzając ogromne znaczenie kompleksu dla całego województwa.

Wzajemne korzyści

Przez 9 lat współpracy K-FLEX i Panattoni, deweloper realizował zarówno obiekty produkcyjne jak i magazynowo-logistyczne. – „Na przestrzeni kolejnych projektów błyskawicznie wzrastaliśmy jako deweloper. Kiedy rozpoczynaliśmy współpracę 9 lat temu, Panattoni miało na koncie niecałe 3 mln m kw. powierzchni przemysłowej dostarczonej w Europie, dziś jest to ponad 20 mln. Filarem naszego sukcesu są właśnie takie kooperacje jak z K-FLEX – długofalowe, kompleksowe i wymagające, a przez to najbardziej rozwijające” – podsumowała Marzena Tkaczuk, BTS Development Director w Panattoni.

K-FLEX napędza rozwój regionu

Polska Centralna od lat stanowi o sile krajowego rynku powierzchni przemysłowych, a w ubiegłym roku uplasowała się w pierwszej trójce pod kątem zarówno popytu jak i podaży. Region zanotował w ostatniej dekadzie błyskawiczny skok, a wolumen nowoczesnej powierzchni przemysłowej wzrósł w tym okresie pięciokrotnie. Realizacja ponad 100 000 m kw. dla K-FLEX na przestrzeni ostatnich 9 lat wspierała rozwój regionu, zapewniając ok. 1200 miejsc pracy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy