Telematyka a doskonalenie jazdy

Telematyka a doskonalenie jazdy

Kierowcy samochodów Arval uczą się na autodromach i płytach poślizgowych, jak jeździć bezpiecznie i przy niższym spalaniu paliwa. Ich postępy monitoruje instalowany w autach system telematyczny. Bezpieczna jazda się opłaca.

Firma, która zaproponuje swoim pracownikom szkolenie z bezpiecznej jazdy, może liczyć na obniżenie poziomu szkodowości swojej floty, w tym redukcję liczby szkód parkingowych, zmniejszenie kosztów napraw mechanicznych samochodów czy niższe rachunki za paliwo. Niższe spalanie paliwa – można je uzyskać stosując zasady ekojazdy, to w skali floty duża ulga dla firmowych finansów i środowiska.

Dzięki nowoczesnej technologii telematycznej Arval Active Link, wszystkie te wskaźniki będą w pełni mierzalne. W samochodzie zostanie zainstalowane urządzenie rejestrujące dane dotyczące m.in. stylu jazdy oraz ilości spalanego paliwa. Na podstawie zebranych informacji Arval zaproponuje odpowiednio dopasowany program szkolenia. Następnie przez 6 do 9 miesięcy system telematyczny będzie analizował postępy uczestnika kursu. System zaprojektowano został zgodnie z lokalnymi regulacjami prawnymi i w pełni respektuje zasady polityki prywatności.

– Arval Driving Academy to pierwszy projekt tego typu w branży wynajmu. Program szkolenia układaliśmy razem z ekspertami Arval, którzy znają potrzeby firm i kierowców samochodów służbowych. Obecnie Arval wprowadza do szkoleń technologię telematyczną, która dostarczy nam szczegółowych danych na temat postępów kierowców po naszych kursach– mówi Tomasz Czopik, kierowca rajdowy, mistrz Polski RSMP i właściciel Szkoły Bezpiecznej Jazdy, która współpracuje z Arval przy tworzeniu szkoleń.

Słowem – kluczem dla poprawy bezpieczeństwa na drodze jest jazda defensywna, która polega na stosowaniu techniki odpowiedzialnego kierowania pojazdami w ruchu drogowym oraz świadomego unikania dających się przewidzieć zagrożeń. Instruktorzy w Arval Driving Academy szkolą m.in. w zakresie właściwego operowania kierownicą, gazem i hamulcem, przewidywania i reagowania na zagrożenia na drodze czy efektywnego wykorzystywania systemów bezpieczeństwa (m.in. ABS, ESP). Natomiast pod okiem praktyków-rajdowców uczestnicy szkolenia uczą się m.in., jak wyjść cało z poślizgu.

– Technologia telematyczna Arval Active Link pozwala rejestrować i analizować ogromne ilości danych, również danych na temat sposobu prowadzenia samochodu przez poszczególnych użytkowników oraz ilości spalanego przez nich paliwa. Zastosowanie tych informacji do szkolenia kierowców może realnie przełożyć się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi Marcin Knyzio, product manager w Arval, odpowiedzialny za Arval Driving Academy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy