Tetra Pak zwiększa wydajność produkcji

Tetra Pak zwiększa wydajność produkcji

Tetra Pak i Rockwell Automation ogłosiły strategiczną współpracę w zakresie produkcji serów i proszków spożywczych. Rozwiązania Rockwell Automation, które zostaną wdrożone mają za zadanie ograniczyć zmienność oraz poprawić spójność jakości, jednocześnie zapewniając zrównoważoną i opłacalną produkcję w środowisku silnie sterowanym popytem. 

Współpraca, zaczynając od odparowania i osuszania rozpyłowego – zaowocowała opracowaniem i wdrożeniem nowego rozwiązania Powder Plant Booster, które będzie elementem systemu sterowania predykcyjnego (MPC) firmy Rockwell Automation oraz technologii Pavilion8 i PlantPAx MPC. Rozwiązanie Powder Plant Booster, z komplementarnym oprogramowaniem Pavilion8, jest platformą do modelowania procesów, zaawansowanej kontroli i optymalizacji, która integruje się z dowolnym systemem sterowania, aby w sposób ciągły zapewniać wgląd w czasie rzeczywistym, w diagnostykę i zaawansowane sterowanie.

Połączenie eksperckiej wiedzy Tetra Pak w zakresie zastosowań spożywczych i wiodącej technologii cyfrowej firmy Rockwell Automation umożliwi producentom jeszcze szybsze i efektywniejsze dostosowanie się do nieustannie zmieniające się produkcji napędzanej popytem.

Firma Rockwell Automation wykazała, że aplikacje oparte na technologii Pavilion8 zapewniają redukcję zmienności jakości produktu nawet o 60%, redukcję produktów spoza specyfikacji nawet o 75%, poprawę przepustowości do 9% oraz zmniejszenie zużycia energii na jednostkę produktu do 9%. Dzięki temu, producenci mogą w pełni zoptymalizować swoją działalność,  zachowując konkurencyjność i możliwość zaspokajania  zmieniającym się oczekiwaniom rynku.

Fred Griemsmann, wiceprezes Cheese & Powder Systems w Tetra Pak: – Obecnie sektor  żywności i napojów (food and drink) wymaga od producentów sprawności i operacyjności na niespotykaną jak dotąd skalę. To oznacza pełną gotowość z naszej strony do oferowania  klientom zaawansowanej technologii sterowania procesem, która jest zarówno elastyczna, jak i precyzyjna. Klienci mogą wykorzystać naszą wiedzę w zakresie zastosowań spożywczych, mieć dostęp do danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym i dostosowywać swoje zmienne procesowe do wymagań – bez utraty jakości, produktywności czy przepustowości. Ta wyjątkowa współpraca z Rockwell Automation stanowi filar, na którym opiera się ta zdolność.

Matthew Fordenwalt, wiceprezes GM ds. Systemów i rozwiązań w Rockwell Automation, mówi: – Dla Rockwell Automationto to wielka radość móc budować i zaciesniać relacje biznesowe trwające od 35 lat, jak ma to miejsce w przypadku Tetra Pak. Tetra Pak podziela nasze przekonanie, że głębokie zrozumienie klienta, jego potrzeb i możliwości tworzy odrębną wartość. Jesteśmy przekonani, że wspólna optyka w połączeniu z wiedzą w zakresie technologii zapewnią branży rzeczywiste wyniki ukierunkowane na budowanie wartości.

Współpraca między firmami pokazuje, jak połączenie specjalistycznej wiedzy może pomóc klientom osiągnąć ważne cele biznesowe, również w skali globalnej. Tetra Pak może już oferować swoim klientom z branży odparowania i suszenia rozpyłowego sprawdzone rozwiązania w zakresie zaawansowanej kontroli procesu i predykcyjnego sterowania modelowego, które odniosły sukces na całym świecie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy