Toyota chce ruszyć za tydzień

Toyota chce ruszyć za tydzień

Jak informuje Reuters, w obliczu stabilizowania się rozwoju pandemii koronawirusa Toyota w przyszłym tygodniu chce stopniowo powracać do działalności produkcyjnej w Europie. Jako pierwsza ruszy fabryka we Francji, zaś dzień później produkcję rozpoczną polskie zakłady.

Zakład Toyota Motor Manufacturing France jest na postoju od 17 marca, polskie fabryki stanęły dzień później. Japoński producent planuje otwarcie francuskiego zakładu 22 kwietnia, zaś nasze fabryki wystartują dzień później. Produkcja będzie jednak na początku mocno ograniczona.

Podczas przestoju polskie zakłady włączyły się w pomoc w walce z koronawirusem. Zdecydowano o o wsparciu w formie rzeczowej i finansowej szpitali w Wałbrzychu i Oławie. Oprócz dotacji finansowej dla szpitala im. Sokołowskiego, Toyota przekazała po 2000 masek ochronnych oraz po 100 l płynu dezynfekującego szpitalowi ginekologiczno-położniczemu w Wałbrzychu oraz szpitalowi w Oławie.

Dodatkowo załoga Toyoty, wykorzystując dostępne na terenie fabryki drukarki 3D oraz wycinarki laserowe, przyłączyła się do akcji przygotowywania przyłbic ochronnych dla personelu medycznego, wspieranej między innymi przez Politechnikę Wrocławską. Przyłbice trafiają do lokalnych służb medycznych z Wałbrzycha, Jelcza-Laskowic i okolic. Drukarki 3D na terenie firmy wykorzystywane są również do drukowania specjalnych nakładek na klamki, umożliwiających otwieranie drzwi za pomocą łokci zamiast dłoni.

Produkcję w Europie stopniowo przywracają też inni producenci samochodów. Wczoraj ruszyła fabryka silników Audi na Węgrzech, działa też już zakład Hyundaia w Czechach, fabryka Renault w Portugalii oraz zakład Magna Steyr w Austrii, w którym prowadzona jest produkcja klasy G dla Mercedesa.

Poleć ten artykuł:

Polecamy