Tramwajem do pracy w Raben

Tramwajem do pracy w Raben

Końcówka roku 2022 dla wielu firm jest bardzo intensywna. Nie inaczej wygląda to w spółce Raben Logistics Polska, która rozpoczęła właśnie operacje w nowym oddziale w Warszawie. Jest to chyba jedyny oddział Raben Logistics Polska,  do którego dojechać można.. tramwajem.

Nowy obiekt w stolicy położony jest po prawej stronie Wisły, na terenie Gminy Białołęka, przy ulicy Daniszewskiej 9. Tam do dyspozycji klientów operatora oddany został magazyn przeładunkowy o powierzchni 7500 m2. Choć operacje W Raben-Warszawa rozpoczęły się już w listopadzie, oficjalne otwarcie dla pracowników w obecności Zarządu Spółki oraz uroczyste przecięcie wstęgi miało miejsce 8. grudnia 2022 roku.

Równocześnie ze startem operacji przeładunkowych w oddziale uruchomiona została platforma międzynarodowa. Od grudnia z Warszawy wyjeżdżają tzw. wahadła międzynarodowe, czyli samochody z przesyłkami do Krajów Bałtyckich i Finlandii.

– Cieszę się, że teraz Raben może wyraźniej zaznaczyć swoją obecność w Warszawie. Dzięki nowej lokalizacji możemy nie tylko sprawnie dostarczać przesyłki w obrębie miasta, czy obsługiwanego regionu. Nowy punkt na mapie naszych lokalizacji to także kolejny krok w rozwoju firmy, zarówno w zakresie dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej – komentuje Jolanta Sawińska, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska.

Sam oddział to nowoczesny i ekologiczny obiekt, w którym zastosowano rozwiązania wspierające energooszczędność i niską emisyjność. W tym m.in. świetliki zapewniające dostęp do światła dziennego, czy oświetlenie LED – sterowane czujnikami ruchu. Obiekt jest wyposażony w 71 ramp przeładunkowych oraz innowacyjne rozwiązania magazynowe, takie jak np. wózki widłowe z bateriami Li-lon (litowo-jonowymi), których atutem jest krótki czas uzupełniania energii oraz możliwość doładowywania akumulatorów.

Raben przy ulicy Daniszewskiej ulokowany jest w pobliżu zarówno przystanków autobusowych, jak i pętli tramwajowej Żerań Wschodni, co zdecydowanie ułatwia pracownikom dojazd do miejsca pracy. Zatrudnienie w oddziale znalazło łącznie ok.  250 osób. – Dzięki nowej lokalizacji będziemy mogli zaproponować więcej rozwiązań dostosowanych do potrzeb naszych klientów. Nie tyko dlatego, że mamy nowy obiekt, ale że pracują tu zaangażowani pracownicy. To kolejny oddział, w którym zbudowaliśmy profesjonalny zespół ludzi z pasją, którzy lubią to co robią  – podsumowuje Jolanta Sawińska

Poleć ten artykuł:

Polecamy