Trójmiasto wzbogaca się o kolejny magazyn

Trójmiasto wzbogaca się o kolejny magazyn

7R Logistic zakończyło budowę Centrum Logistycznego Gdańsk–Kowale V o powierzchni 33 000 m2. To piąty z planowanych sześciu magazynów wchodzących w skład Parku Logistycznego Gdańsk–Kowale.

Piąty z obiektów wchodzących w skład Parku Logistycznego Gdańsk-Kowale został oddany do użytku po 8 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Obecnie wśród jego najemców znajdują się między innymi przedstawiciele branży automotive oraz elektrycznej. Pierwszy z nich już wprowadza się do nowego centrum.

– 7R zawsze stara się sprostać indywidualnym wymaganiom klientów. Przygotowujemy powierzchnię pod sprecyzowane potrzeby, dostosowujemy rozwiązania technologiczne do oczekiwań oraz wytycznych związanych z prowadzoną przez klienta działalnością. Jednocześnie, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, staramy się doradzać i proponować wybór najlepszych, biznesowo uzasadnionych rozwiązań i technologii – mówi Filip Piekarski, Projekt Manager 7R Logistic, odpowiedzialny za budowę gdańskiego obiektu.

Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale V przystosowane jest pod zabudowę wielopoziomową z automatyką magazynową w postaci automatycznej linii transportu wewnętrznego, a także w system techniki przeładunkowej.

– Ponadto, obiekt wyposażony jest w energooszczędne oświetlenie oparte o oprawy w technologii LED i czujki ruchu, a także energooszczędne rozwiązania w zakresie ogrzewania i wentylacji obiektu. Obciążenie ogniowe budynku zostało zwiększone do poziomu powyżej 4000 MJ/mkw. Magazyn został wyposażony w instalację tryskaczową w regałach – dodaje Filip Piekarski.

– W nowo wybudowanym obiekcie Gdańsk-Kowale V zastosowaliśmy wiele rozwiązań mających na celu usprawnienie działania magazynu, lepszą koordynację pracy, ale również prowadzących do ograniczenie kosztów eksploatacyjnych – mówi Marzena Zaczkiewicz, Leasing Manager, 7R Logistic.

 

Gdańskie inwestycje 7R Logistic powstające w partnerstwie JV z Hillwood od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem najemców, były też przez nich nagradzane zarówno za świetną lokalizację, jak i za współpracę z deweloperem prestiżowymi nagrodami takimi jak: Eurobuild Awards, czy Prime Property Prize.

Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy szóstego budynku o powierzchni około 18 000 m2. Po zakończeniu budowy parku logistycznego w Kowalach, obiekt docelowo liczyć będzie blisko 140 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. 7R Logistic planuje kolejne inwestycje w tym regionie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy