TVM z nowym magazynem we Wrocławiu

TVM z nowym magazynem we Wrocławiu

TVM Transport & Logistics, lider w zakresie transportu drobnicowego wśród polskich przewoźników, rozszerza współpracę z SEGRO wynajmując magazyn we Wrocławiu. Nowy obiekt jest wykorzystywany
do obsługi zarówno samochodów dostawczych, jak i ciężarowych oraz jest ósmym punktem przeładunkowym spółki na mapie Europy.

TVM od ponad 11 lat prowadzi działalność na rynku transportu drogowego i koncentruje swoją flotę przede wszystkim w krajach środkowoeuropejskich. Wynajem magazynu w SEGRO Park Wrocław, Targowa jest kolejnym krokiem w rozwoju firmy. Dogodna lokalizacja obiektu umożliwia sprawny dojazd do drogi ekspresowej S8 oraz autostrady A4, będących częścią Transeuropejskiej Sieci Transportowej. Magazyn we Wrocławiu zwiększa potencjał i szybkość obsługi realizowanych przez spółkę zleceń.

– Rozwój infrastruktury przeładunkowej to jeden z elementów strategii biznesowej naszej firmy. Lokalizacja magazynu jest dla nas istotna, ponieważ na co dzień w okolicach Wrocławia obsługujemy wiele zleceń transportowych. Nowy punkt rozwija sieć połączeń stałych linii transportowych, co usprawnia przepływ ładunków i udoskonala jakość świadczonych przez nas usług – mówi Adam Biłka, wiceprezes zarządu TVM Transport & Logistics. – Ponadto, nowy magazyn skraca Transit Time do naszych południowych i zachodnich sąsiadów oraz uelastycznia nasze możliwości ofertowe. Położenie magazynu przybliża nas do stolicy Czech, która jest dla nas istotnym obszarem pod kątem liczby realizowanych zleceń transportowych. Z uwagi na to, że Dolny Śląsk nasycony jest inwestycjami niemieckich spółek, zapotrzebowanie transportowe w kierunku zachodu również jest znaczące – dodaje.

TVM korzysta z usług SEGRO od 2022 roku, w którym podjęto decyzję o wynajęciu powierzchni magazynowej w SEGRO Park Tychy, Strefowa. Firma, wybierając kolejny obiekt SEGRO, zwróciła uwagę na dobre doświadczenie wynikające z aktualnej współpracy. Magazyn w SEGRO Park Wrocław, Targowa jest wyposażony w dwanaście ramp oraz jedną bramę zero, dzięki czemu umożliwia swobodne wykonywanie dużej liczby operacji załadunkowo-rozładunkowych. SEGRO jako właściciel i zarządca budynku na bieżąco kontroluje i dba o aspekty techniczne, dzięki czemu zabezpiecza ciągłość procesów, a dobrze zorganizowana część biurowo-socjalna zapewnia wysoki komfort pracy. W parku funkcjonuje całodobowa ochrona, system kontroli dostępu oraz automatyczny odczyt tablic rejestracyjnych. Zabezpieczenia przeciwpożarowe zapewniają odpowiednią ochronę powierzonych spółce ładunków i spełniają standardy bezpieczeństwa TVM. Zgodnie z programem Odpowiedzialne SEGRO, właściciel obiektu wdraża rozwiązania, które mają na celu m.in. redukcję emisji dwutlenku węgla i umożliwia korzystanie z oświetlenia LED.  Obie firmy dbają o zrównoważony rozwój i mają spójną strategię w zakresie troski o środowisko naturalne, co wpisuje się w długofalową współpracę.

Poleć ten artykuł:

Polecamy