Van Rooijen korzysta z Pick by Weight

Van Rooijen korzysta z Pick by Weight

Van Rooijen Logistics korzysta z rozwiązania do kompletacji zamówień RAVAS, Pick by Weight, aby przyspieszyć proces kompletacji zamówień i zmniejszyć liczbę błędów. Dietsen Schrijvers, Account Manager w Van Rooijen Logistics opowiada o swoich doświadczeniach podczas współpracy z RAVAS.

Witamy w Van Rooijen Logistics. Van Rooijen to rodzinna firma zajmująca się logistyką kontraktową dla szerokiego portfolio klientów w krajach Beneluksu. Każdego dnia wybierają wiele linii zamówień, które są następnie transportowane jako palety wychodzące. Aby przyspieszyć proces kompletacji zamówień i zmniejszyć liczbę błędów, firma RAVAS wdrożyła rozwiązanie do kompletacji zamówień Pick by Weight.

Kompletacja zamówień była kiedyś procesem, w którym wychodzące zamówienia musiały być dokładnie sprawdzane pod kątem błędów kompletacji. Obecnie każda jednostka jest ważona, co eliminuje błędy kompletacji i oszczędza koszty personelu. Proces kompletacji jest w pełni zintegrowany z systemem WMS dzięki mobilnemu systemowi ważenia RAVAS zamontowanemu w widłach wózków magazynowych. Komunikuje się ono bezpośrednio z systemem WMS i ostrzega operatorów w przypadku błędów. W czasie rzeczywistym i w 100% dokładnie.

– RAVAS sprawia, że praca dla Van Rooijen jest znacznie łatwiejsza i szybsza. Mobilny system ważenia jest dokładny i działa bardzo szybko, więc nie ma opóźnień w procesie kompletacji – mówi Dietsen Schrijvers, Account Manager w Van Rooijen Logistics.

Jak Pick By Weight działa w praktyce?

Wyobraźmy sobie taką sytuację: Van Rooijen kompletuje zamówienie dla swojego klienta Kraft Heinz. Produkty Kraft Heinz są przechowywane w magazynie Van Rooijen, gotowe do wysyłki do klienta końcowego. Złożono zamówienie na 10 opakowań ketchupu pomidorowego, 10 opakowań sosu pomidorowego i 10 opakowań koncentratu pomidorowego.

Przed wdrożeniem: pracownik loguje się do swojego terminala ręcznego i podjeżdża wózkiem kompletacyjnym do odpowiedniej skrzynki kompletacyjnej, skanuje znajdujący się tam produkt i wybiera ilość wyświetlaną na ekranie. Po skompletowaniu całego zamówienia przesuwa paletę kompletacyjną do skrzynki kontrolnej i rozpoczyna kolejne zamówienie. Ktoś inny w międzyczasie sprawdza paletę kompletacyjną. Okazuje się, że jedno pudełko koncentratu pomidorowego nie zostało zebrane. Osoba sprawdzająca wzywa pracownika kompletującego i prosi go o pobranie dodatkowego pudełka ze skrzynki kompletacyjnej. Ta kontrola i dodatkowe działania kosztują czas i pieniądze.

Po wdrożeniu Pick by Weight: w nowej sytuacji z mobilną technologią ważenia, system wagowy zna wagę każdego pudełka produktu. Osoba kompletująca zamówienie musi jedynie zeskanować identyfikator produktu i umieścić pudełka na palecie; system wagowy wie, kiedy jest ich wystarczająco dużo. Zapobiega to błędom i dodatkowym kontrolom, oszczędzając czas, pieniądze i zadowolenie klienta. Teraz tylko jedna osoba sprawdza zamówienia, podczas gdy w przeszłości były to cztery osoby.

– Teraz tylko jedna osoba sprawdza zamówienia, podczas gdy w przeszłości byłyby to cztery osoby. To dla nas duża różnica pod względem czasu i pieniędzy – podsumowuje Dietsen Schrijvers.

Poleć ten artykuł:

Polecamy