Vanderlande Industries dostarczy system sortujący dla Poczty Norweskiej

Vanderlande Industries dostarczy system sortujący dla Poczty Norweskiej

Vanderlande Industries przyznano kontrakt na system sortujący dla Posten Norge AS (Poczta Norweska). System będzie zainstalowany w nowym budynku sortowni w Fredrikstad, około 100 km na południe od Oslo, gdzie Poczta Norweska zamierza ulokować obsługę paczek i przesyłek...

Jest to drugi sorter dostarczony przez Vanderlande dla Poczty Norweskiej – jedna ze spółek zależnych Bring Express, jest jednym z zadowolonych Klientów Vanderlande, korzystającym z systemu POSISORTER w Jönköping w Szwecji.

 

„Vanderlande Industries spełniła wszystkie wymagania Poczty Norweskiej i złożyła bardzo konkurencyjną ofertę” – powiedział Cormac Lombard, odpowiedzialny za zakup po stronie Posten Norge AS.

 

Centralnym elementem rozwiązania dla Poczty Norweskiej jest POSISORTER (Sorter ślizgowy). Ten system sprawdza się już od 1989 roku i podlegał w tym czasie szeregowi udoskonaleń. „Aby zachować naszą przewagę konkurencyjną, musimy nieustannie wprowadzać innowacje, aby móc zawsze dostarczać naszym Klientom najlepsze rozwiązania” – wyjaśnia Roald de Groot, Key Account Manager działu Parcel & Post w Vanderlande Industries. „Maksymalizacja dostępności systemu przy jednoczesnym obniżaniu kosztów operacyjnych i optymalizacji procesów w środowisku pracy to kluczowe obszary naszych badań i działań rozwojowych.

 

POSISORTER zapewnia wysoką wydajność oraz dokładność sortowania wielu rodzajów produktów. Jest to poziomy, wysokowydajny system sortujący, którego przenośnik wykonany jest z tłoczonych profili aluminiowych. Konstrukcja przenośnika stanowi zamkniętą powierzchnię, żaden więc obiekt nie może spaść lub utknąć.

 

Elementy ślizgowe przesuwają się wzdłuż profili nośnych przenośnika, zmieniając delikatnie kierunek transportowanych produktów, w stronę pochylni, prowadzącej do punktu odbioru. Ilość zastosowanych elementów ślizgowych zależy od długości sortowanych produktów. System umożliwia sortowanie na jedną lub na obie strony linii.

 

Stosowany tu, opatentowany system „plug-and-play” umożliwia wymianę elementów ślizgowych w czasie krótszym, niż 60 sekund, przy użyciu jedynie klucza imbusowego. Dodatkowo każdy sorter jest wyposażony w system zdalnego sterowania. Dzięki specjalnemu przyciskowi serwisowemu, element ślizgowy, który ma być wymieniony można łatwo zlokalizować i przesunąć do miejsca, pozwalającego na bezpieczną i wygodną naprawę.

 

Vanderlande dostarcza do wspomnianej inwestycji także przenośniki teleskopowe, które dzięki dwukierunkowości mogą być użyte zarówno do załadunku i wyładunku przesyłek.

 

Przedstawicielem Vanderlande Inustries w Polsce jest firma AMSORT.

Poleć ten artykuł:

Polecamy