VELUX stanie z produkcją, ale zapewni dostawy

VELUX stanie z produkcją, ale zapewni dostawy

Zakłady produkcyjne w Gnieźnie i Namysłowie będą zamknięte na dwa tygodnie od 29 marca br. Spadek europejskiej sprzedaży, wzrastające zapasy w Europie, jak również niedobory zaopatrzeniowe z powodu sytuacji związanej z koronawirusem (COVID-19) oznaczają, że produkcja okien dachowych będzie zawieszona od 29 marca br. na okres minimum dwóch tygodni.

Decyzja dotyczy dwóch spółek Grupy VELUX w Polsce: NB Polska Sp. z o.o. i NM Polska Sp. z o.o. Zawieszenie produkcji dotyczy około 1500 pracowników. Ograniczona liczba pracowników będzie nadal dostępna, aby zajmować się nagłymi przypadkami w obydwu lokalizacjach.

14-dniowe zawieszenie produkcji w powyższych lokalizacjach ma związek podjętymi przez Grupę VELUX działaniami w całej Europie. Oprócz Polski Grupa VELUX zawiesza od 29 marca produkcję w kilku lokalizacjach w Europie Centralnej i Wschodniej i zawiesiła już we Francji.

Grupa VELUX kontynuuje monitorowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) i wynikającego z niego wpływu na sprzedaż i będzie podejmować odpowiednio dodatkowe środki zapobiegawcze. W tych trudnych czasach koncentrujemy się na bezpieczeństwie naszych pracowników i partnerów biznesowych, a naszych społecznym obowiązkiem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa przy jednoczesnym zaopatrywaniu naszych klientów.

– Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że możemy chwilowo wstrzymać produkcję bez uszczerbku dla realizacji zleceń naszych klientów. Nie doświadczyliśmy na razie spadku popytu na polskim rynku. Produkty VELUX są zestandaryzowane i produkowane w dużych seriach dlatego posiadamy zapasy, które pozwolą nam na utrzymanie ciągłości dostaw do naszych partnerów mimo tymczasowego wstrzymania produkcji. Biuro VELUX Polska działa i obsługuje klientów z tą samą jakością, co przed eskalacją sytuacji związanej z koronawirusem w Europe. Z najwyższą starannością wspieramy naszych partnerów handlowych, deweloperów a także wykonawców, po to – aby mogli normalnie prowadzić swój biznes. Posiadamy potrzebne zaplecze technologiczne, aby pracownicy mogli bez żadnych zakłóceń pracować w trybie pracy zdalnej. Wszystkie potrzebne środki zostały podjęte, aby chronić naszych pracowników i zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa  – powiedział Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska.

Poleć ten artykuł:

Polecamy