Vetrex rozbudowuje flotę

Vetrex rozbudowuje flotę

Przeszklenia wielkogabarytowe stanowią coraz większą część zamówień na stolarkę Vetrex. Transport konstrukcji wielkopowierzchniowych jest znacznie bardziej skomplikowaną operacją logistyczną niż przewóz okien o standardowych wymiarach. Dodatkowe wyzwanie stanowi ich rozładunek.

Aby zapewnić najwyższy standard dostawy i bezpieczeństwo oraz komfort pracy kierowców i ekip salonów sprzedaży podczas wyładunków, zapadła decyzja o zakupie specjalistycznego sprzętu dostosowanego do przewozu przeszkleń wielkogabarytowych.

 

Flota samochodowa Vetrex poszerzona została o cztery nowe auta Mercedes Benz Atego z windami, które będą kursować do odbiorców na terenie kraju, każde o łącznej ładowności 16 ton oraz trzy nowe Mercedesy Actros z wózkami widłowymi o ładowności 26 ton, które będą dostarczać zamówienia do zagranicznych odbiorców. Oba modele nowych samochodów ciężarowych przystosowane są do przewozu konstrukcji o wysokości 2,75 m, choć w wyjątkowych sytuacjach auta będą też mogły dostarczać rekordowo duże okna o wysokości nawet do 3 m.

 

Wszystkie nowe pojazdy wyposażone są w miejsca do spania, lodówkę i ogrzewanie postojowe, aby zapewnić kierowcom komfortowe warunki do odpoczynku w sytuacjach braku możliwości zatrzymania się w hotelach. W Mercedesach Actros dostępny też będzie system “FleetBoard”, informujący o sposobie prowadzenia pojazdu przez danego kierowcę, dzięki któremu będzie możliwe kształtowanie oszczędnego stylu jazdy. Oprogramowanie systemu pozwoli również na szybką komunikację z centralą, a także dokładny pomiar czasów kierowania pojazdem i czasów odpoczynku.

 

– Zakup nowych samochodów ciężarowych podyktowany był przede wszystkim zmianami w strukturze zamówień i koniecznością dostosowania floty do ich realizacji. Nabywcy coraz częściej dokonują zakupu konstrukcji wielkopowierzchniowych, a z każdym rokiem przeszklenia te mają coraz większe gabaryty. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia takich okien podczas transportu, a także ułatwić pracę i zapewnić bezpieczeństwo pracownikom Vetrex oraz salonów sprzedaży, odpowiedzialnych za załadunek i rozładunek – zadecydowano o nabyciu nowych modeli, mogących sprostać aktualnym potrzebom logistycznym – wyjaśnia Arkadiusz Rostkowski, kierownik działu logistyki i transportu w Vetrex.

 

Dostawy z wykorzystaniem nowych pojazdów wyposażonych w nowoczesne plandeki i wyróżniających się oryginalną identyfikacją wizualną są już realizowane. Zakup samochodów ciężarowych jest kolejnym etapem z rozpoczętego w zeszłym roku procesu wymiany floty samochodowej Vetrex.

Poleć ten artykuł:

Polecamy