Waimea Holding S.A. sprzedał North-West Logistic Park w Szczecinie

Waimea Holding S.A. sprzedał North-West Logistic Park w Szczecinie

Waimea Holding S.A., deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych podpisał umowę sprzedaży North-West Logistic Park w Szczecinie. Kupującym nieruchomość jest amerykański podmiot Exeter Property Group. Przekazanie nieruchomości nastąpi do końca 2016 roku.

Szczecińskie centrum magazynowo-produkcyjne North-West Logistic Park, 4 hale o powierzchni 64 000 mkw. wynajęte w 100 procentach, zostało zakupione w październiku przez amerykańskiego inwestora wyspecjalizowanego w inwestowaniu w nieruchomości magazynowe. Exeter Property Group od marca 2015 roku inwestuje również w Europie i Polska jest jednym z głównych rynków, na których Exeter jest zaangażowany. – Szczecin od dłuższego już czasu znajdował się w sferze naszych zainteresowań. Położenie geograficzne oraz wielkość tego miasta wskazywały na duży potencjał wzrostu. Waimea Holding S.A. świetnie wybrała lokalizację i świetnie skomercjalizowała swój projekt w Szczecinie. Developer wykazał się również dużą dbałością o szczegóły w fazie projektowania i realizacji inwestycji. Wszystko to sprawia, że North-West Logistic Park jest doskonałym produktem inwestycyjnym – powiedział Waldemar Grabka, Investment Officer/Asset Manager, Poland and Czech Republic. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji i ze współpracy z Waimea Holding S.A. Naturalną konsekwencją będzie zwiększenie zaangażowania Exeter property Group w rejonie Szczecina.

 

Inwestorem North-West Logistic Park w Szczecinie była spółka należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. Centrum logistyczne North-West Logistic Park oferujące powierzchnie magazynowe i produkcyjne od początku powstania cieszyło się bardzo dużym uznaniem na rynku. – Jestem niezmiernie dumny, że nasz pierwszy projekt zrealizowany w Szczecinie mogliśmy w tak krótkim czasie sprzedać. Sfinalizowanie transakcji z funduszem amerykańskim potwierdziło, że realizujemy obiekty na najwyższym światowym poziomie. Pozyskane środki z transakcji sprzedaży North-West Logistic Park zostaną wykorzystane na finansowanie naszych nowych inwestycji oraz na optymalizację struktury finansowania bilansu Spółki – podkreśla Andrzej Rosiński, Prezes Waimea Holding S.A. – Realizujemy i planujemy kolejne inwestycje w parki logistyczne. W ciągu najbliższych trzech lat chcielibyśmy zbudować i skomercjalizować ponad 200 000 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej w Szczecinie, Stargardzie, Bydgoszczy oraz Rzeszowie. Dzięki szerokiej wiedzy na temat potrzeb naszych klientów tworzymy projekty logistyczne, które wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom i doskonale spełniają ich wymagania. Oprócz dobrych lokalizacji, oferujemy elastyczne rozwiązania aranżacji powierzchni magazynowej i biurowej, co umożliwia jej dostosowanie do indywidualnych potrzeb najemców. Położenie oraz wyposażenie parku logistycznego w Szczecinie uczyniło z tej inwestycji niezwykle atrakcyjne miejsce do lokowania i rozwoju firm szczególnie z branży produkcyjnej z kapitałem skandynawskim. Hale North-West Logistic Park zapewniają najemcom możliwość wysokiego składowania i wygodnego prowadzenia wszelkich operacji logistycznych oraz produkcyjnych. Jest to pierwszy park logistyczny klasy A usytuowany w południowo-wschodniej części Szczecina. W North-West Logistic Park wśród najemców znajdują się producenci komponentów dla elektrowni wiatrowych – duńska firma KK Wind Solutions oraz hiszpańska firma InCom, Rohlig Suus Logistics, Ceva Logistics Poland, IQ Metal Polska, Mycs, My Trendy Phone, Żabka Polska, Cubic, PartyDeco, Animex Foods, oraz HTM.

 

Exeter Property Group to firma zarządzająca inwestycjami na rynku nieruchomości, która specjalizuje się w akwizycjach, wynajmie i zarządzaniu logistycznymi i przemysłowymi. W pierwszej połowie 2016 roku, Exeter Property Group nabył sześć nieruchomości logistycznych i produkcyjnych zlokalizowanych w różnych częściach Polski.

 

Exeter Property Group została założona w 2006 roku przez doświadczony zespół ludzi, którzy już od lat osiemdziesiątych zajmowali się budową i inwestycjami w sektorze magazynowym. W chwili obecnej Exeter zarządza funduszami o łącznej wartości prawie 5 miliardów USD oraz pond 10 milionami metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Biuro główne Exeter zlokalizowane jest w Filadelfii. W USA działa również 11 biur regionalnych. W Europie biura Exeter zlokalizowane są w Londynie, Warszawie, Frankfurcie, Paryżu i Dublinie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy