Wamea planuję budowę 200 tys. m.kw. powierzchni w trzy lata

Rok 2016 był kolejnym rekordowym rokiem pod względem podaży nowoczesnej powierzchni przemysłowej i logistycznej w Polsce. Wysoki popyt oraz niski poziom pustostanów spowodował, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowe lokalizacje, co wykorzystuje Wamea Holding.

Waimea Holding w ciągu najbliższych trzech lat planuje wybudować i skomercjalizować ponad 200 000 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej w Szczecinie, Stargardzie, Bydgoszczy oraz Rzeszowie. W połowie roku 2017 planuje oddać do użytkowania Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka oraz pierwszy etap Waimea Logistic Park Bydgoszcz.

 

Zaplanowane są także kolejne inwestycje w województwie zachodniopomorskim. Na początku 2017 roku na działce o powierzchni 16,7 hektara rozpocznie się budowa Waimea Logistic Park Stargard, będzie to centrum logistyczne o łącznej planowanej powierzchni zabudowy ok. 80 000 mkw. W jego skład wejdzie 6 nowoczesnych hal klasy A przeznaczonych pod działalność związaną z magazynowaniem, produkcją oraz z obsługą logistyczną. W chwili obecnej wynajęte zostało już ponad 10 000 mkw.

 

W lipcu 2017 roku rozpocznie się budowa pierwszej hali Waimea Logistic Park Port Morski. Docelowo inwestycja w Porcie Morskim Szczecin będzie oferować 48 000 mkw. powierzchni magazynowej o najwyższym standardzie.

 

Największym sukcesem Waimea Holding S.A. w 2016 roku była inwestycja w Szczecinie. Na rok przed planowanym zakończeniem budowy North-West Logistic Park w Szczecinie, kompleks o powierzchni 77 tysięcy metrów kwadratowych, 7 nowoczesnych hal, wynajęty został w 100 procentach. Projekt ten okazał się także doskonałym produktem inwestycyjnym. Szczecińskie centrum magazynowo-produkcyjne North-West Logistic Park, 4 hale o powierzchni 64 000 mkw., zostało zakupione w październiku 2016 roku przez amerykańskiego inwestora wyspecjalizowanego w inwestowaniu w nieruchomości magazynowe – Exeter Property Group.

Poleć ten artykuł:

Polecamy