Webfleet i RIO dostarczają telematykę dla MAN

Webfleet i RIO dostarczają telematykę dla MAN

Bridgestone Mobility Solutions, jednostka biznesowa Bridgestone, ogłosiła podczas targów Transport Logistic 2023 swoje partnerstwo z RIO, dostawcą usług cyfrowych, będącym częścią TRATON SE i siostrą marek pojazdów użytkowych MAN, Scania i Volkswagen Truck & Bus.

W ramach porozumienia, Webfleet, cieszące się globalnym zaufaniem rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, zapewni możliwość integracji swoich rozwiązań telematycznych we wszystkich ciężarówkach MAN za pomocą zainstalowanego już sprzętu OEM RIO Box firmy MAN. Wprowadzenie ciężarówek MAN do programu Webfleet OEM.connect umożliwi właścicielom tych pojazdów korzystanie z usług i narzędzi Webfleet do zarządzania flotą, pomagając im zwiększyć wydajność, dostosować się do wymogów prawnych i poprawić bezpieczeństwo, bez konieczności instalacji dodatkowych urządzeń.

Ponadto samochody ciężarowe i dostawcze firmy MAN bez wstępnie zainstalowanego sprzętu OEM, jak również inne marki samochodów ciężarowych, które chcą korzystać z systemu RIO, mogą zostać wyposażone w urządzenia Webfleet.

Efektem współpracy RIO i Webfleet będzie zapewnienie klientom łatwiejszego dostępu do zaawansowanych rozwiązań telematycznych, a także umożliwienie pracy przy użyciu wiodących aplikacji do zarządzania flotą niezależnie od preinstalowanego sprzętu i mieszanych flot.

„Jesteśmy podekscytowani nowym partnerstwem z RIO, które stawia klienta na pierwszym miejscu. Rozdzielenie urządzeń telematycznych od platformy serwisowej to kolejny krok w kierunku zwiększenia elastyczności i dostępności rozwiązań telematycznych dla właścicieli flot i kierowców, pomagające kształtować bardziej bezpieczną, zrównoważoną i wydajną przyszłość mobilności” – powiedział Taco van der Leij, Wiceprezes Webfleet Europe w Bridgestone Mobility Solutions.

Jan Kaumanns, Prezes Zarządu RIO dodaje: „Z przyjemnością nawiązaliśmy współpracę z Webfleet, aby zapewnić najnowocześniejsze rozwiązania telematyczne dla wszystkich użytkowników pojazdów MAN. Obustronna kompatybilność sprzętu i oprogramowania telematycznego umożliwia klientom stosowanie preferowanych rozwiązań telematycznych mimo posiadania mieszanych flot lub pierwotnie zainstalowanego sprzętu. To otwarte podejście jest przyszłością zarządzania flotami.”

Wdrożenie rozwiązań opartych na partnerstwie Webfleet i RIO Box firmy MAN rozpocznie się w Europie w drugiej połowie bieżącego roku.

O RIO:

TB Digital Services należy do TRATON GROUP i pod marką RIO łączy usługi cyfrowe za pomocą otwartej, opartej na chmurze platformie. Portfolio marki obejmuje rozwiązania dla branży logistycznej i transportowej w zakresie telematyki, zarządzania transportem i komunikacji z kierowcami. GRUPA TRATON jest spółką zależną Volkswagena i jest jednym z wiodących na świecie producentów pojazdów użytkowych posiadających swoje marki: Scania, MAN, Navistar i Volkswagen Truck & Bus.

Poleć ten artykuł:

Polecamy