Webfleet Solutions i Bridgestone wprowadzają system TPMS

Webfleet Solutions i Bridgestone wprowadzają system TPMS

Webfleet Solutions, wiodący dostawca rozwiązań telematycznych w Europie, wprowadza na rynek system Webfleet TPMS. Rozwiązanie to, opracowane wspólnie przez lidera telematyki i jego firmę macierzystą Bridgestone, światowego lidera w produkcji opon i wyrobów z gumy, dostarczającego rozwiązania dla bezpiecznej i zrównoważonej mobilności, zapewnia predykcyjne zarządzanie oponami zintegrowane z wielokrotnie nagradzanym systemem do zarządzania flotą Webfleet.

Zaprojektowany dla pojazdów użytkowych, takich jak samochody ciężarowe, zespoły pojazdów i autobusy, Webfleet TPMS wykorzystuje czujniki, które stale monitorują poziom ciśnienia w oponach i ich temperaturę. Informacje te są przesyłane do platformy telematycznej Webfleet i analizowane. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, Webfleet w czasie rzeczywistym, alarmuje menedżera floty w biurze i/lub kierowcę w kabinie. Dzięki temu mogą oni podjąć odpowiednie działania, zanim wykryta nieprawidłowość przerodzi się w poważniejszy problem, który może prowadzić do wypadków, zakłóceń jazdy i kosztownych przestojów pojazdu.

Paul Verheijen, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Bridgestone Mobility Solutions powiedział: – Większość awarii ciężkich samochodów ciężarowych na europejskich drogach jest spowodowana problemami związanymi z oponami, wynikającymi z ich niedopompowania. Ręczne sprawdzanie ciśnienia jest czasochłonne, a powolne wycieki powietrza są bardzo trudne do samodzielnego wykrycia dla kierowców. Webfleet TPMS nie tylko digitalizuje i automatyzuje cały ten proces, ale także bezpośrednio umożliwia operatorowi floty podejmowanie szybkich i świadomych decyzji, w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenia kosztów i przestojów związanych z oponami.

Natychmiastowe powiadomienia, które są uruchamiane w przypadku wykrycia nieprawidłowego ciśnienia lub temperatury w oponach, są oznaczone kolorami. Kolory odzwierciedlają wagę problemu, co pomaga użytkownikom określić właściwy sposób postępowania.

Czujniki Webfleet TPMS są bardzo precyzyjne i łatwe w instalacji, ponieważ można je zamontować bez demontażu opony. Prawidłowo napompowane opony zwiększają bezpieczeństwo, ale także zapewniają mniejsze zużycie paliwa i optymalną żywotność opony. Wszystko to przekłada się na mniejszą emisję CO2 i dłuższy czas eksploatacji opon.

– Wprowadzając Webfleet TPMS umacniamy naszą pozycję lidera na rynku połączonych (connected) rozwiązań transportowych. Dodając do platformy Webfleet możliwość wglądu w stan opony w czasie rzeczywistym, zapewniamy firmom transportowym pełną kontrolę i widoczność całej floty – wszystko za pomocą jednego interfejsu –dodał Jan-Maarten de Vries, dyrektor generalny Bridgestone Mobility Solutions.– Od lat floty ciężarowe korzystają z rozwiązań telematycznych, aby lepiej rozumieć i odpowiednio wykorzystać dane dotyczące ich pojazdów. Teraz my wykorzystujemy te dane telematyczne do optymalizacji wydajności opon. Nasze rozwiązanie TPMS to dopiero początek dalszych innowacji w nowe technologie opon dzięki połączeniu sił Bridgestone i Webfleet Solutions –podsumowuje De Vries.

Więcej informacji o Webfleet TPMS: https://www.webfleet.com/pl_pl/webfleet/fleet-management/tpms/

Poleć ten artykuł:

Polecamy