Webfleet Solutions i Lytx razem na polu telematyki video

Webfleet Solutions i Lytx razem na polu telematyki video

Webfleet Solutions, jeden z wiodących globalnych dostawców rozwiązań telematycznych należący do grupy Bridgestone, podejmuje współpracę z firmą Lytx, wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań z zakresu telematyki video, by zaoferować zintegrowane rozwiązanie oparte na technologii video. Rozwiązanie Webfleet Video łączy technologię kamer Lytx z danymi i systemem do zarządzania flotą firmy Webfleet Solutions. Użytkownicy zyskają dostęp do swoich pojazdów jak i kamer w pojazdach za pośrednictwem platformy Webfleet i będą mogli zarządzać nimi za pomocą jednego interfejsu.

Webfleet Video łączy dane Webfleet Solutions o pojazdach i stylu jazdy z zaawansowanym systemem wizyjnym  kamer Lytx, wykorzystujących widzenie maszynowe (MV) i sztuczną inteligencję (AI) w celu pokazania pełnego kontekstu funkcjonowania floty na drogach. Gwarantuje to m.in. lepszy wgląd w zdarzenia potencjalnie niebezpieczne, pomaga zapobiegać wypadkom, zwiększa bezpieczeństwo kierowców, wpływa na wzrost wydajności floty oraz redukcję częstotliwości roszczeń ubezpieczeniowych i związanych z nimi kosztów.

– Cieszymy się, że możemy wykorzystać nasze doświadczenie i wyposażyć jeszcze więcej klientów w najlepsze w swojej klasie rozwiązania – mówi Damian Penney, wiceprezes Lytx na Europę. – Wielu fleet menadżerów korzysta dziś z więcej niż jednego systemu, co jest bardzo niewygodne. Wykorzystywanie okazji do łączenia rozwiązań jest kluczowe. Dzięki tej integracji klienci za pomocą jednego interfejsu zyskają dostęp do zapisu video zachowań kierujących pojazdami oraz wszystkich kluczowych danych floty – dodaje Penney.

Połączenie danych video i danych telematycznych chroni kierowców i floty na wiele sposobów. Przykładowo Webfleet wykorzystuje dane o stylu jazdy monitorując takie zdarzenia jak praca na biegu jałowym lub ostre hamowanie, aby prowadzić aktywny coaching i dostarczać informacje zwrotne w czasie rzeczywistym, które pomogą kierowcom w bezpieczniejszym i bardziej ekologicznym prowadzeniu pojazdu. Dzięki zastosowaniu technologii video firmy Lytx, zarządzający flotami będą mieli lepszy wgląd w sytuację i będą mogli rozpoznać przyczyny tych zachowań. W ten sposób będą mogli także chronić swoich kierowców przed roszczeniami z tytułu odpowiedzialności cywilnej i szkolić ich w zakresie bardziej bezpiecznej jazdy.

– Jesteśmy przekonani, że Lytx, wiodąca firma w dziedzinie telematyki video, jest właściwym partnerem do stworzenia w pełni zintegrowanego rozwiązania w systemie Webfleet . Wspólnie możemy jeszcze lepiej spełniać potrzeby obsługiwanych przez nas flot, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo i wydajność. Webfleet Video dostarczy również jasnych dowodów w przypadku wypadków lub innych niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Chroni to kierowcę przed nieuczciwymi roszczeniami i pomaga firmie uniknąć długotrwałego postępowania sądowego, obalając nieuprawnione roszczenia dotyczące szkód lub obrażeń – podsumowuje Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy