Webfleet Solutions uruchamia Webfleet Video

Webfleet Solutions uruchamia Webfleet Video

Webfleet Solutions, jeden z czołowych dostawców usług telematycznych na świecie, będący częścią grupy Bridgestone, wprowadził dziś na rynek usługę Webfleet Video. Dzięki wiodącej w branży i zintegrowanej na jednej platformie technologii należącej do Webfleet Solutions i Lytx – czołowego globalnego dostawcy rozwiązań z obszaru telematyki wideo dla flot – użytkownicy za pomocą jednego interfejsu mają dostęp do swoich pojazdów i mogą nimi zarządzać, podobnie jak kamerami samochodowymi.

Nagrania z kamer samochodowych – zarówno tych skierowanych w stronę kierowcy jak i na drogę – dotyczące zdarzeń drogowych zarejestrowanych w jakości HD są wyświetlane wraz z danymi dotyczącymi jazdy, dzięki czemu ich użytkownicy mają dostęp do pełnego kontekstu incydentów na drodze w czasie rzeczywistym. Mogą oni również otrzymać obraz wideo wybierając konkretny czas nagrania, także z wcześniejszych wyjazdów lub transmitować obraz na żywo z drogi, aby podjąć natychmiastowe działania w przypadku wystąpienia incydentu.

Webfleet Video działa z wykorzystaniem kamery samochodowej CAM 50. Sprzęt ten wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji (AI) do automatycznej identyfikacji ryzykownych zachowań, takich jak rozproszenie uwagi kierowcy, czy korzystanie z telefonu komórkowego. W takim przypadku powiadamia kierowcę wizualnym i dźwiękowym sygnałem ostrzegawczym, pomagając mu uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

– Dla obsługiwanych przez nas firm flotowych ochrona kierowców ma kluczowe znaczenie – mówi Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe. – A im dokładniejszy obraz tego, co dzieje się na drodze, tym większą ochronę można im zapewnić. To właśnie daje Webfleet Video. Dzięki nagraniom kierowcy otrzymują jasne przykłady tego, jak mogą jeździć bezpiecznie. Dostarczą one również dowodów, które ochronią ich w przypadku ewentualnych fałszywych roszczeń – dodaje.

Janiszewski Thermotransport to jedna z firm, która już przetestowała Webfleet Video i – jak się okazało – to rozwiązanie szybko okazało się bardzo przydatne. Pojazd firmy wyposażony w kamerę CAM50 sprzężoną z telematyką uczestniczył w kolizji spowodowanej przez inne auto w trakcie manewru wyprzedzania. Wypadek był bardzo poważny i zakończył się dachowaniem jednego z pojazdów, ale był zupełnie niezawiniony przez kierowcę ciężarówki. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez system i posłużyło jako materiał dowodowy.

– Nagrane pokazało faktyczny przebieg zdarzenia i zostało wykorzystane na miejscu wypadku celem prezentacji policji badającej okoliczności wypadku – mówi Karol Janiszewski, właściciel firmy. – Kierowca natychmiastowo został zwolniony z odpowiedzialności, co również miało wpływ na dalszy przebieg jego pracy oraz psychiczne samopoczucie naszego pracownika. Film potwierdził wersje zdarzeń opisywaną poprzez naszego kierowcę, co pozytywnie wpływa także na jego wiarygodność dodał Karol Janiszewski.

– Sztuczna inteligencja idzie o krok dalej. Zamiast reagować na incydenty, które już się wydarzyły, w sposób proaktywny zapobiega powstawaniu niebezpiecznych sytuacji. I robi to w sposób precyzyjny. Wykorzystuje przy tym algorytmy, które korzystają z danych zebranych w ciągu ponad 20 lat przez firmę Lytx. Dzięki temu dokładność alarmów dotyczących niebezpiecznych zachowań własnych oraz innych uczestników na drodze w tym rozwiązaniu wynosi 95%.– stwierdza również Taco van der Leij.

Rozwiązanie Webfleet Video nie tylko zapewnia bezpieczeństwo kierowcom, ale zostało również zaprojektowane z myślą o poszanowaniu ich prywatności. Co więcej, pomaga flotom spełnić wymagania przepisów dotyczących prywatności obowiązujących w danym regionie. Na przykład, użytkownicy mogą włączyć lub wyłączyć kamerkę, która jest skierowana na kierowcę, lub włączyć tryb ochrony prywatności, aby zapisy dotyczące zdarzeń nie mogły zostać pobierane z urządzenia. Kamery samochodowe mają także wbudowane klapki, którymi można zasłonić obiektyw w razie potrzeby.

– Dzięki Webfleet Video zapewniamy naprawdę najlepsze w swojej klasie rozwiązanie w zakresie telematyki wideo – mówi Taco van der Leij. – Naszym celem jest umożliwienie flotom skuteczne zwiększenie bezpieczeństwa swoich pojazdów i kierowców, obniżenie składek ubezpieczeniowych i ograniczenie przestojów pojazdów – dodaje.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:  https://www.webfleet.com/pl_pl/webfleet/products/cam/cam50/

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy