WEG z nowym magazynem w Polsce

WEG z nowym magazynem w Polsce

WEG, jeden z największych na świecie producentów silników elektrycznych i komponentów, rozszerza liczbę oddziałów w Europie. Firma zdecydowała, że nowe biuro i magazyn będą zlokalizowane w Panattoni Park Kraków West. Najemcę, który zajmie blisko 2 200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej reprezentowała firma AXI IMMO.

WEG jest jednym z największych koncernów specjalizujących się w dziedzinie elektrotechniki, energetyki i automatyki. Firma produkuje silniki i podzespoły elektryczne w tym generatory, transformatory, napędy. WEG zatrudnia ponad 35 000 pracowników, z czego ponad 3 900 to inżynierowie. Firma posiada oddziały w 36 krajach i zakłady produkcyjne w 13 krajach.

– Polska jest uznaną europejską lokalizacją, która wyspecjalizowała się w branżach wykorzystujących wysokiej jakości silniki elektryczne, generatory i transformatory. Rynek ten korzysta również z solidnego sektora motoryzacyjnego i AGD oraz licznych firm oferujących rozwiązania pod klucz czy mechanizmów do wind, schodów ruchomych, bram oraz systemów wentylacyjnych. Mając taką świadomość i doskonałe opinie o dostępności wykwalifikowanych pracowników w Polsce, zdecydowaliśmy się na otwarcie pierwszego oddziału w Polsce pod Krakowem. Jesteśmy przekonani o słuszności tej decyzji i z niecierpliwością czekamy na spotkanie z naszymi nowymi pracownikami i klientami, aby przedstawić nasze plany na przyszłość – powiedział Jailson Satler, Prezes Zarządu, WEG Polska.

Polski oddział WEG zajmie docelowo 1944 mkw. powierzchni magazynowej, która będzie służyć przede wszystkim jako miejsce do przechowywania silników elektrycznych. Z kolei na 242 mkw. powstanie reprezentacyjnie biuro pełniące również funkcję siedziby głównej firmy w Polsce.

– Klient poszukiwał spójnego ze swoim wizerunkiem i strategią A-klasowego centrum logistycznego spełniającego wymagania tzw. zielonej certyfikacji. Budynek, jak i lokalizacja musiały być reprezentatywne i znajdować się w pobliżu lotniska, ponieważ obiekt będzie pełnił funkcję siedziby głównej polskiego oddziału firmy. Ponadto jednym z priorytetowych wymagań był wysoki standard biura oraz jego wykończenia, najchętniej przypominający najlepsze A-klasowe powierzchnie biurowe. Z dostępnej oferty najlepiej oczekiwania Klienta spełniło centrum magazynowe Panattoni Park Kraków West i dlatego tam zdecydował się parafować umowę – komentuje Marta Nowik, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Inwestycja realizowana jest przez Panattoni – lidera rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. – Umiejscowienie swojej siedziby głównej właśnie w Krakowie po raz kolejny potwierdza ogromny potencjał tego rynku. Możliwości regionu docenia coraz więcej najemców, a rosnący popyt potrzebuje coraz więcej podaży, dlatego w stolicy Małopolski oraz jej okolicach jesteśmy w trakcie realizacji blisko 80 000 m kw. w trzech lokalizacjach. To szansa dla kolejnych liderów na działalność na nowoczesnej przestrzeni, która pozwala na optymalizację operacji – mówi Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.

Panattoni Park Kraków West to nowoczesne centrum magazynowe o powierzchni niemal 18 000 mkw. Park dystrybucyjny oferuje m.in. nowoczesne doki rozładunkowe z wjazdem z poziomu „0”, obszerne place manewrowe, całodobową ochronę i dodatkowe miejsca parkingowe. Panattoni Park Kraków West zlokalizowany jest zaledwie 10 km od centrum Krakowa z dobrym dostępem do środków komunikacji zbiorowej i z bezpośrednim wjazdem na autostradę A4. Centrum magazynowe otrzymało certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”.

Poleć ten artykuł:

Polecamy