Whirlpool  świętuje Dzień Produkcji także w Polsce

Whirlpool świętuje Dzień Produkcji także w Polsce

Po pięciu latach obchodów Dnia Produkcji w Stanach Zjednoczonych w tym roku Whirlpool po raz pierwszy będzie go świętować na skalę światową – zarówno wirtualnie, jak i w swoich zakładach produkcyjnych.

Produkcja spółki Whirlpool jest jednym z głównych atutów jej działalności i opiera się na standardach World Class Manufacturing. Standardy te nie tylko usprawniają działania, ale sprzyjają również zróżnicowaniu punktów widzenia wszystkich pracowników. Dzięki takiemu podejściu Whirlpool kontynuuje doskonalenie swoich systemów produkcyjnych, dążąc do osiągnięcia wartości Zero – zerowej liczby urazów, usterek i przestojów w produkcji.

– Doświadczyliśmy dramatycznego wpływu COVID-19 na wszelkie aspekty naszego życia. Zdaliśmy sobie również sprawę ze znaczenia produkcji dla naszej organizacji i dla całego społeczeństwa – podkreślił Marc Bitzer, dyrektor generalny i prezes Whirlpool Corporation. – Bez ogromnego zaangażowania pracowników produkcyjnych i elastyczności zakładów miliony konsumentów nie miałyby możliwości zakupu lodówki czy pralki.

W konsekwencji pandemii COVID-19 w regionie EMEA, w którym Whirlpool dysponuje 13 zakładami przemysłowymi w sześciu krajach, okazało się, że Cyfrowa Fabryka może prześcignąć tradycyjną poprzez wykorzystanie pracy zdalnej, rzeczywistości rozszerzonej, cyfrowej i wirtualnej oraz wspólnych stanowisk pracy. W efekcie możliwe stało się zaspokojenie najpilniejszych potrzeb. Koncepcja Cyfrowej Fabryki wywodzi się z innych innowacyjnych inicjatyw, a mianowicie Smart Manufacturing i koncepcji Przemysłu 4.0. Stanowi jasną, ambitną wizję produkcji przyszłości. Można wyobrazić ją sobie jako miejsce, w którym wszystkie zaangażowane zasoby – maszyny, roboty, urządzenia, ludzie, organizacja, procesy i systemy informatyczne – wspierane są przez moc obliczeniową, która jest w stanie połączyć wszystkie te elementy i wzbogacić udział każdego z nich.

– Nasz zespół produkcyjny odpowiedzialny jest za tworzenie najlepszych urządzeń kuchennych i pralniczych, dzięki którym stale poprawia się jakość życia domowego – zaakcentował Fabio Pommella, prezes zarządu Whirlpool Company Polska. – Podczas obchodów Dnia Produkcji staramy się nadal inspirować i przyciągać ludzi z całego świata, niezależnie od ich wieku i pochodzenia, przedstawiając im możliwości kariery w produkcji i branżach wspierających, jak zasoby ludzkie, marketing, finanse, zarządzanie projektami i administracja. Edukacja w dziedzinach STEM w naszych szkołach jest kluczowa z perspektywy kształcenia przyszłych pracowników, którzy będą dysponowali wiedzą i gotowością do korzystania z najnowszych technologii produkcyjnych, pomagających wprowadzać innowacje w życie.

Polska jest jednym ze strategicznych krajów dla firmy Whirlpool Corporation w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). W 2015 roku firma ogłosiła tak zwany Plan Przemysłowy dla Polski. Jego celem była racjonalizacja i specjalizacja wszystkich polskich stref przemysłowych (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku) oraz  unowocześnienie platform produkcyjnych. Na ten cel do końca 2018 roku przeznaczone zostały 293 mln euro.

Whirlpool Company Polska zatrudnia obecnie około 6000 osób, oprócz trzech centrów produkcyjnych posiada również biuro komercyjne w Warszawie, Centrum Usług Wspólnych dla Finansów EMEA w Łodzi (otwarte w 2017 roku), Centrum Usług Wspólnych dla Logistyki (otwarte w 2019 roku) oraz Centrum Badań i Rozwoju we Wrocławiu, w ramach którego działa również Globalne Centrum R&D dla Lodówek. Na początku kwietnia 2018 roku zakończono trwający cztery lata proces unifikacji przedsiębiorstwa w jeden podmiot prawny, będący konsekwencją przejęcia przez Whirlpool Corporation firmy Indesit Company w 2014 roku. Whirlpool Company Polska jest trzecim największym inwestorem amerykańskim w Polsce.

Poleć ten artykuł:

Polecamy