Więcej międzynarodowych połączeń drobnicowych w PEKAES

Więcej międzynarodowych połączeń drobnicowych w PEKAES

PEKAES poinformował o zmianach w harmonogramie międzynarodowych linii drobnicowych. Z końcem marca br. firma zwiększyła częstotliwość wyjazdów do Francji oraz wprowadziła dodatkowe połączenia importowe ze Szwajcarią i Holandią.

Wysoka dynamika rozwoju międzynarodowego transportu drobnicowego wymaga od operatorów logistycznych stałego dostosowywania oferty do szybko zmieniających się warunków na rynku, a tym samym zapewnienia większej dostępności połączeń pomiędzy krajami o najszybszej dynamice eksportu i importu towarów.

 

PEKAES poprzez zwiększenie częstotliwości kursów na najbardziej popularnych kierunkach skrócił znacznie czas dostawy przesyłek i usprawnił procesy związane z przepływem towarów.

 

Do tej pory linie do Francji realizowane były dwa razy w tygodniu, a doręczenie przesyłek zajmowało 5-6 dni roboczych. Dzięki uruchomieniu codziennych kursów eksportowych czas dostawy przesyłek skrócono o ponad połowę, do 2-3 dni. Podobnie jest w przypadku kursów eksportowych do Szwajcarii i Holandii.

 

– W ostatnich latach doskonale rozwinęliśmy krajową sieć drobnicową, teraz przyszedł czas na dynamiczny rozwój połączeń międzynarodowych. Naszym celem jest obecność wszędzie tam, gdzie potrzebuje tego klient. Dlatego też z konsekwencją rozwijamy i wzmacniamy naszą pozycję w Europie – mówi Maciej Bachman, prezes Zarządu, PEKAES SA.

Poleć ten artykuł:

Polecamy