Wirthwein wchodzi do Łodzi

Wirthwein wchodzi do Łodzi

Spółka Wirthwein Polska należąca do działającej globalnie grupy Wirthwein dołączyła do grona najemców w parku MLP Łódź. Spółka otrzyma łącznie ponad 6 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-biurowej.

Spółka Wirthwein Polska podpisała umowę z MLP Group. W nowoczesnym centrum logistycznym MLP Łódź otrzyma ponad 6000 mkw., z czego 5600 mkw. zajmie produkcja i przestrzeń magazynowa, a resztę stanowić będzie część biurowo-socjalna. Realizacja inwestycji rozpocznie się we wrześniu br., a przekazanie gotowego obiektu zaplanowane jest na IV kwartał 2022 r.

Wirthwein Polska jest największą spółką zależną działającej globalnie grupy Wirthwein, którą tworzą 22 oddziały na całym świecie, w tym m.in. w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Chinach, USA i Turcji. Firma działa w branży AGD, motoryzacyjnej, kolejowej, elektro-technicznej. Wirthwein produkuje elementy i podzespoły z plastiku, z wykorzystaniem najnowszych technologii i jest liderem wśród producentów komponentów z tworzyw sztucznych.

– Uruchomienie nowej lokalizacji w Łodzi jest dla nas kolejnym krokiem, świadczącym o dynamicznym rozwoju Wirthwein w Polsce. Systematycznie inicjujemy nowe projekty m.in. dla branży automotive i AGD, co potwierdza wysokie zaufanie jakim darzą nas nasi klienci. Profesjonalne wsparcie ze strony MLP Group od zapytania poprzez proces realizacji, daje nam poczucie bezpieczeństwa i utwierdza w przekonaniu podjęcia właściwej biznesowo decyzji – powiedział Krzysztof Gorzechowski, Director Sales Poland w Wirthwein Polska.

– Kolejna transakcja w tak krótkim czasie od uruchomienia łódzkiej inwestycji jest potwierdzeniem, jakości naszej oferty biznesowej oraz partnerskiego podejścia. Staramy się zawsze reagować bardzo elastycznie na indywidualne potrzeby naszych kontrahentów, dzięki temu nowy partner biznesowy otrzyma obiekt spełniający wszystkie jego wymagania i potrzeby. Warto też podkreślić, że centralna lokalizacja naszego projektu MLP Łódź, wzbudza duże zainteresowanie wśród inwestorów z Polski jak i zagranicy. Oprócz doskonałego położenia w samym sercu Europy, przyszli najemcy, a w szczególności ich pracownicy będą mieli zapewniony doskonały transport publiczny – powiedziała Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

Poleć ten artykuł:

Polecamy