Wrocławski magazyn Prologis z certyfikatem BREEAM Excellent

Wrocławski magazyn Prologis z certyfikatem BREEAM Excellent

Budynek DC4 w Prologis Park Wrocław III to największy obiekt spekulacyjny w historii Prologis w Polsce, o powierzchni 50 000 metrów kwadratowych. 

Nowoczesna hala magazynowo-produkcyjna to nie tylko reakcja na rosnące zapotrzebowania klientów w regionie, ale także odpowiedź na ich oczekiwania. Lokalizacja blisko lotniska, miejskiej obwodnicy oraz doskonałe połączenia komunikacyjne stanowią istotne atuty, które doceniają zarówno obecni, jak i potencjalni klienci. Ponadto funkcjonalność obiektu oraz bogata oferta usług, zaprojektowana z myślą o komforcie pracowników i w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju sprawiają, że DC4 wyróżnia się na tle innych obiektów magazynowych. Jego wyjątkową atrakcyjność potwierdza fakt, że został niemal w całości wynajęty w zaledwie 6 miesięcy po oddaniu do użytku. Obecnie w budynku DC4 został ostatni wolny moduł o powierzchni 7 700 metrów kwadratowych, z możliwością dobudowania biura do dowolnej aranżacji.

Dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom, budynek otrzymał certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Excellent, czyli doskonały. Oznacza to, że w ponad 70% spełnia wymagania określone w złożonym i wielokryterialnym systemie oceny budynków pod kątem ich ekologiczności. To daje znaczącą przewagę konkurencyjną, gdyż coraz więcej potentatów rynkowych zwraca uwagę, czy obiekt jest certyfikowany.

–  Certyfikat BREEAM na poziomie “Excellent” dla budynku DC4 w Prologis Park Wrocław III to wynik naszego ciągłego zaangażowania w rozwój nieruchomości zgodnych z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy tworzyć miejsca, które nie tylko odpowiadają na potrzeby dzisiejszego biznesu, ale również dbają o nasze środowisko – mówi Marcin Kruszewski, Leasing & Customer Experience Manager w Prologis

Miejsce z przyszłością

Budynek DC4 oferuje nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, zapewniające wydajność operacyjną na najwyższym poziomie. Obiekt ma wysokość magazynu w świetle 12 m, wzmocnioną nośność posadzki do 10 t/m2 oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu hali. Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników, powierzchnie magazynu i biura oświetlane są najwyższej jakości systemem LED. Wykorzystano inteligentne systemy oświetlenia, a czujniki ruchu zostały zaprogramowane tak, aby spełniać wszystkie potrzeby klienta, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów za zużycie prądu.

Miejsce przyjazne pracownikom

Prologis Park Wrocław III został starannie zaprojektowany nie tylko zgodnie z potrzebami klientów, ale także ich pracowników. Obiekt oferuje liczne miejsca parkingowe dla pojazdów osobowych i ciężarowych, a dla osób preferujących inne środki transportu zostały przygotowane wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto park posiada świetny dostęp do komunikacji miejskiej. W ramach programu PARKLife™, park zapewnia liczne udogodnienia dla pracowników, takie jak miejsca do odpoczynku oraz innowacyjne plenerowe biblioteki BookBox.

Miejsce z myślą o środowisku

Prologis konsekwentnie dąży do tworzenia nieruchomości logistycznych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Budynek został wyposażony w świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewniają do 12,5% naturalnego światła. Obiekt posiada panele fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne.

Poleć ten artykuł:

Polecamy